Kaišiadorietei, peiliu sužalojusiai savo vyrą, paskirta bausmė

Savo vyrą, su kuriuo kartu gyvena 30 metų,  namuose peiliu sužalojusiai 50 metų Kaišiadorių rajono gyventojai J. K., Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai skyrė laisvės apribojimą 6 mėnesiams, įpareigojant J. K. laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir neatlygintinai per 4 mėnesius išdirbti 120 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Prokurorei pasiūlius, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą. Kaltinamoji J. K. tam neprieštaravo, sutiko su siūloma bausme.

„Kaltinamoji kalta prisipažino visiškai. Be prisipažinimo, jos kaltė įrodyta kita baudžiamosios bylos medžiaga, ištirta teisme“, – teigiama teismo baudžiamajame įsakyme.

Skiriant bausmę kaltinamajai J. K. teismas atsižvelgė į tai, kad ji padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą. Moteris ankščiau teista smurtu prieš mažametį, taip pat savo žentą bei vieną kartą prieš tą patį sutuoktinį. Paskirta bausmė sužinta vienu trečdaliu. Kaltinamosios atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažįsta tai, kad ji prisipažino ir nuoširdžiai gailisi. Kaltinamosios atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikaltimą padarė būdama neblaivi ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Teismas nustatė, kad J. K., 2020 m. vasario 13 d., virtuviniu peiliu įdūrė nukentėjusiajam savo sutuoktiniui  į dešinės rankos dilbį, taip padarydama nukentėjusiajam žaizdą dilbio srityje, t. y. nežymų sveikatos sutrikdymą. J. K. nurodė, kad kviečiama sutuoktinio į lovą, dar nenorėjo eiti miegoti. Nusikaltimo metu kaltinamoji buvo neblaivi. Jai nustatytas 1,82 promilių girtumas.

Kaltinamoji, nesutikdama su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.