„Kaišiadorių agrofirma“ verčia naują puslapį

Nuo 1992 metų veikiančioje modernioje mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Kaišiadorių agrofirma“ – pokyčių metas. Įmonėje keičiasi ne tik vadovai, bet ir vertybės.

Šeimos versle – nauji vėjai

Kaišiadoryse įsikūrusioje mėsos perdirbimo įmonėje „Kaišiadorių agrofirma“ – esminės permainos. Daugiametis įmonės vadovas Kastytis Vasiliauskas, kartu su tėčiu Lionginu Vasiliausku pastatęs verslą nuo pamatų, veiklos vairą perduoda kompetencijų nestokojančiam sūnui Kazimierui. Jau trečiai šeimos kartai patikėtas verslas tapo Vasiliauskų šeimos centru.

„Jau du metus į bendrovės veiklą įsitraukęs Kazimieras pažįsta šio verslo specifiką ir procesą nuo A iki Z. Džiaugiuosi jo užsidegimu, nauju požiūriu bei jau dabar matomais rezultatais“, – sakė buvęs vadovas Kastytis.

Gerieji pokyčiai įmonėje jau spėjo įvykti. Išgrynintų įmonės vertybių aukštumoje atsidūrė patikimi bendrovės darbuotojai. Todėl, optimizuojant įmonės veiklą, buvo stabilizuotas darbo užmokesčio mokėjimo procesas, rengiama motyvacinė sistema. Prie atlyginimo darbuotojai taip pat gauna įmonės produkcijos, artimiausiu metu į darbą jie bus vežiojami specialiai darbuotojų transportavimui skirtu bendrovės įsigytu mikroautobusu.

Užaugo pamaina

Nuo 2016 m. UAB „Kaišiadorių agrofirmos“ veikloje aktyviai dalyvauja jaunoji Kastyčio pamaina – sūnus Kazimieras, priklausantis įmonės valdybai. Įsitraukia į visus įmanomus procesus: nuo sprendimų priėmimo, užsakymų formavimo iki darbo skerdykloje bei produkcijos pakrovimo.

Kazimieras, baigęs teisės studijas Vilniaus universitete, sparčiu žingsniu žengė akademiniame kelyje: studijavo doktorantūros pakopoje bei dėstė universitete. Pabaigus mokslus pradėjo dirbti advokatų kontoroje. Dirbant ne tik pagal specialybę, bet ir įsitraukus į „Kaišiadorių agrofirmos“ veiklą, laiko studijoms bei dėstytojavimui liko vis mažiau. Tačiau akademinio kelio Kazimieras neatsižada – aktyviau grįžti prie specialybės žada ateityje.

Kaip viską suspėti? Kazimieras greitai išduoda paslaptį: ateina į darbą 5 val. ryto, o išeina apie 21 val. vakare. Prie kompiuterio laiko atranda tik tuomet, kai visi gamybos darbai yra baigti – didžiąją dalį dienos jaunasis vadovas dalyvauja gamybos procese, bendrauja su darbuotojais ir klientais. Tokiu tempu Kazimieras per dieną suvaikščioja bene 20 kilometrų.

„Darau viską, ko prireikia: kiekvieną dieną daugybę valandų praleidžiu skerdykloje, formuoju užsakymus, tikrinu produkciją bei analizuoju visą procesą, kad galėčiau jį dar labiau patobulinti. Visa tai dėl ambicingų tikslų – tiekti pačios aukščiausios kokybės paslaugas ir atlikti darbus be priekaištų,“ – apie rutinos nebuvimą bei norą keisti procesus pasakojo Kazimieras.

Artimas santykis su darbuotojais

„Kaišiadorių agrofirmoje“ dirba 33 darbuotojai. Iš jų net aštuoni įmonėje darbuojasi jau daugiau kaip dešimt, kai kurie net virš dvidešimt metų. Nuo mažens pažįstantis darbuotojus Kazimieras žino, kaip kuriam sekasi ne tik darbe, bet ir namuose.

„Tiek laiko praleidžiant kartu, svarbus tarpusavio supratimas, palaikymas, geri santykiai. Ne tik darbiniais, bet ir asmeniniais klausimais vieni kitiems pagelbėjame“, – pasakojo Kazimieras, kurį kolegos darbe vadina tiesiog „Kaziuku“.

Tiek Kazimieras, tiek nuo šių metų lapkričio įmonės direktorės pareigas perėmusi Asta Vasiliauskienė vadovaujasi atvirų durų principu pagrįsta lyderyste – palaiko nuolatinį dialogą su darbuotojais, išklauso ir išgirsta kiekvieną. Viskas prasideda nuo žmonių, todėl turi būti sukurtos tinkamos sąlygos dirbti.

Tokį šiltą ir artimą kontaktą su kolegomis leidžia išlaikyti nedidelis administracijos darbuotojų skaičius. Kazimieras, Asta, Kastytis, taip pat buhalterė Marytė bei kokybės vadovė Vilma – visi jie kaip kumštis dirba išvien su visais įmonės darbuotojais, dalinasi sunkumais bei džiugiais pasiektais rezultatais.

Naujas partneris – stabilumo garantas

Kazimierui pradėjus dirbti įmonėje ne tik sumažėjo darbuotojų rotacija. Po metų derybų, „Kaišiadorių agrofirma“ pradėjo bendradarbiauti su didžiausiu Baltijos šalyse kiaulių augintoju „Idavang“.

„Pradėjus dirbti su „Idavang“ iškart supratome, kas yra tikroji partnerystė. Kiekviename žingsnyje palaikomas dialogas, informacijos aiškumas bei greita ir adekvati reakcija į iškeltus klausimus, o taip pat iš didžiojo partnerio mokomės procesų valdymo praktikos“, – bendradarbiavimu džiaugėsi Kazimieras.

Nauja partnerystė ne tik stabilizavo darbų apimtis įmonėje. Darbo kiekis žymiai išaugo ir augs ateityje, dėl to „Kaišiadorių agrofirma“ jau artimiausiu metu planuoja įdarbinti dar 20 naujų darbuotojų, atnaujinti techninę įrangą, gerinti darbo sąlygas.

„Dažnai išgirstame, jog mūsų skelbimuose įvardyti darbo užmokesčiai skamba nerealiai. Galiu patikinti – įmonėje sudarytos puikios sąlygos gerai uždirbti“, – apie atlygius kalbėjo Kazimieras.

Augantys pelningumas, darbų apimtys, darbuotojų skaičius – rodo sparčią įmonės plėtrą. „Kaišiadorių agrofirma“ – vienas iš sėkmingų pavyzdžių, kaip klestintis vietinis verslas sukuria sąlygas gyventi ir dirbti namuose, o ne ieškoti darbo svetur.

„Sistemingo įmonės augimo prognozės itin džiugina – galime pasiūlyti savo kraštiečiams ilgalaikes darbo vietas, užtikrinančias stabilumą bei leidžiančias planuoti savo ateitį“, – teigiamu įmonės kuriamu socialiniu aspektu džiaugėsi Kazimieras.

Nr. 18/8

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto