Kaišiadorių daugiabutyje suveikęs dūmų detektorius išgelbėjo moters gyvybę

Apie tai, jog Lietuvoje nuo gegužės 1 dienos kiekviename bute ar name privalo būti įrengtas bent vienas dūmų detektorius, žino daugelis. Kad jis gali išgelbėti gyvybę ir užkirsti kelią dideliam gaisrui vakar teko įsitikinti ir vieno Kaišiadorių daugiabuči gyventojams.

Birželio 26 dienos naktį, 23 val. 7 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Gedimino g. 89 name, pas kaimynus suveikė dūmų signalizatorius, jaučiamas svilėsių kvapas, durų niekas neatidaro. Nurodytu adresu buvo nusiųstos 3 ugniagesių autocisternos ir autokopėčios. Po 2 min. nuo gauto iškvietimo atvykę ugniagesiai gelbėtojai buto duris rado neužrakintas, veikė dūmų detektorius. Į butą įėję gelbėtojai su kvėpavimo organų apsaugos aparatais uždūmytame bute, virtuvėje, ant grindų rado gulinčia be sąmonės moterį. Gelbėtojai moterį išnešė į laiptinę.

Pasirodo, kad dūmų detektorius suveikė dėl ant viryklės prisvilusio puodo. Gelbėtojai jį nukėlė ir išvėdino butą bei laiptinę. Atgavusi sąmonę moteris (apie 75 metų amžiaus), apžiūrėjus medikams, prisikvėpavusi dūmų išvežta į gydymo įstaigą. Ugniagesiai iš buto taip pat išvedė iš du šuniukus.