Kaišiadorių-Elektrėnų apygardos rinkėjai išsirinko savo atstovą Seime

Baigėsi dar vieni rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Kažkam jie buvo netikėti gavus tiek daug rinkėjų balsų, o kažkam priešingai – nesulaukus tų rezultatų, kurių buvo tikėtasi.

Kaip ir kiekvienuose rinkimuose, taip ir šiuose, kiekviena partija stengėsi atrasti savo kelią pas rinkėją. Vieniems tai pavyko padaryti, o kitiems – ne. Ne ką mažiau įtakos turėjo ir prieš rinkimų pradžią politines partijas sukrėtę skandalai. Tačiau, rinkėjai jau išreiškė savo valią.

Ne vienas gatvėje sutiktas pilietis minėjo, kad jis nori permainų valdžioji. Nori, kad Lietuvą valdytų jaunesni politikai. Daugeliui rinkėjų atsibodo valdžios žarstomi pažadai apie geresnį gyvenimą po rinkimų, todėl jie nusprendė išreikšti savo valią ir atlikti pilietinę pareigą. Juk vien pažadais sotus nebūsi. Norint, kad Lietuvoje būtų gera gyventi, prieš atiduodant savo balsą už pasirinktą kandidatą reikia kliautis ne tik simpatijos ir antipatijomis, bet ir pažvelgti į tų kandidatų ir jų partijų programas. Reikia pažvelgti į tų politikų ir jų partijų praeitį, kaip jie dirbo anksčiau, kokius sprendimus priėmė, ką gero davė paprastiems Lietuvos žmonėms, į kokius skandalus buvo įsipainioję ir kaip elgėsi su savo rinkėjais.

Pirmajame rinkimų ture, kuris vyko spalio 9 dieną, daugiausia mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – jie gavo 20 mandatų Seime. Antri liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuriems po pirmojo turo atiteko 19 mandatų. Lietuvos socialdemokratų partija pirmajame rinkimų į Seimą ture iškovojo 13 mandatų. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis gavo 8 mandatus, o tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir partija Tvarka ir teisingumas po pirmojo rinkimų turo gavo po 5 mandatus Seime.

Kaišiadorių-Elektrėnų rinkimų apygardoje pirmajame rinkimų į Seimą ture dalyvavo 47,81% rinkimo teisę turinčių ir rinkėjų sąraše įrašytų piliečių, kas sudaro 18329 balsavusiuosius iš 38334 galėjusiųjų ir turėjusiųjų tai atlikti.

Po pirmojo rinkimų turo Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje daugiausia rinkėjų balsų gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Laimutė Matkevičienė (26,37% nuo galiojančių biuletenių). Antroje vietoje liko Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškeltas kandidatas Mantas Adomėnas, kuris gavo 21,94% rinkėjų balsų nuo galiojančių biuletenių skaičiaus. Šie du kandidatai ir pateko į antrą rinkimų turą.

Trečioje vietoje po pirmojo rinkimų turo liko Lietuvos socialdemokratų iškeltas kandidatas Marius Muižinikas, kuris surinko 18,1% rinkėjų balsų nuo galiojančių biuletenių. Ketvirtas – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Arminas Lydeka su 10,46% balsų nuo galiojančių biuletenių. Penktas – politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ atstovas Mindaugas Šimkūnas su 6,21% balsų nuo galiojančių biuletenių. Šeštas – Viktoras Fiodorovas, kuris atstovavo Darbo partiją. Jis gavo 4,88% rinkėjų balsų nuo galiojančių biuletenių. Nuo jo ne daug atsiliko partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Algirdas Genevičius – 4,7%. Aštunta liko Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) kandidatė Rita Gliaudelienė. Už ją balsavo 3,79% rinkėjų. Devintas, su 2,12% balsų nuo galiojančių biuletenių, liko Lietuvos centro partijos atstovas Arūnas Simonaitis. Na o mažiausia balsų, vos 1,44% nuo galiojančių biuletenių, gavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga iškelta kandidatė – Evelina Solovjova.

Kaišiadoryse taip pat nebuvo apsieita ir be policijos pareigūnų įsikišimo. Štai 2016-10-06, 9 val. 20 min., buvo gauta informacija, kad iš po nakties buvo pastebėta, jog vieno politiko reklaminis stendas yra stipriai iš abiejų pusių apipaišytas. Taip pat buvo gauti pranešimai, kad įvairiose Kaišiadorių rajono vietose, skelbimų lentose, iškabinti tikrovės neatitinkantys, šmeižiantys plakatai, dėl ko buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Spalio 23 dieną, antrajame rinkimų ture Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje, pagal išankstinius duomenis, iš viso savo pilietinę valią išreiškė 37,49% rinkimų teisę turinčių piliečių, kas sudaro 14368.

Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje dėl atstovavimo Kaišiadorių ir Elektrėnų rajonas varžėsi pirmame ture daugiausia balsų surinkę kandidatas: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Laimutė Matkevičienė, kuri pirmajame ture surinko 26,37% nuo galiojančių biuletenių ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai kandidatas Mantas Adomėnas, kuris pirmajame ture gavo 21,94% rinkėjų balsų nuo galiojančių biuletenių skaičiaus.

Aiškia persvara antrąjį rinkimų turą Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje ir visuose apygardos rinkimų apylinkėse laimėjo bei į Seimą patenka Laimutė Matkevičienė. Šiame ture ji surinko 63,88% rinkėjų balsų nuo galiojančių biuletenių. Tikimės, kad ji tinkamai atstovaus mūsų kraštą ir nenuvils savo rinkėjų, todėl linkime jai sėkmės pradedant darbus Seime!

laimute-matkeviciene

Laimutė Matkevičienė gimė 1957 m. spalio 22 d. Kaišiadoryse. 1964–1965 m. mokėsi Šilonių aštuonmetėje mokykloje, 1965–1975 m. – Žaslių vidurinėje mokykloje. 1977–1983 m. studijavo Kauno medicinos institute, įgijo vidaus ligų gydytojo kvalifikaciją. 2004 m. Kauno medicinos universitete įgijo sveikatos vadybos magistro kvalifikaciją.

1986–2001 m. L. Matkevičienė dirbo Žaslių ambulatorijoje vaikų ligų gydytoja, bendrosios praktikos gydytoja, Kaišiadorių ligoninėje – budinčia gydytoja. 1997–2001 m. buvo Kaišiadorių savivaldybės gydytoja. Nuo 2001 m. iki dabar L. Matkevičienėyra VšĮ Elektrėnų ligoninės direktorė, vidaus ligų gydytoja, echoskopuotoja. Nuo 2005 m. iki dabar – Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos tarybos narė.

2005 m. Laimutei Matkevičienei Elektrėnų savivaldybėje buvo suteikta nominacija „Metų medikas“, 2007 m. – asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nominacija „Metų strategė“.

2008–2011 m. L. Matkevičienė buvo projekto „Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra ir stacionarinių paslaugų optimizavimas VšĮ Elektrėnų ligoninėje“ vadovė, 2012–2015 m. – projekto „E.sveikatos paslaugų plėtra Vilniaus regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ vadovė.

2015 m. L. Matkevičienei suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas, ji apdovanota nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu.

Dar kartelį sveikiname Laimutę Matkevičienę įtikinama persvara iškovojus mandatą Seime ir linkime jai visokeriopos sėkmės dirbant Lietuvos žmonių labui.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto