Kaišiadorių ligoninė sugrįžo prie planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo: gyventojai prašomi nedelsti ir nenukelti savo vizitų pas sveikatos specialistus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatė kriterijus, kuriais vadovaujantis vykdomas spartesnis planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimas. Raginame gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, vykti planinėms dienos chirurgijos, dienos stacionaro, gydytojų specialistų konsultacijoms, slaugos ir palaikomojo gydymo ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

VšĮ Kaišiadorių ligoninė sugrįžo prie planinių asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo. Atsižvelgiant į tai, kad visų paslaugų vienu metu atnaujinti nėra įmanoma, šiuo metu VšĮ Kaišiadorių ligoninėje atnaujintos visos iki ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo paslaugos, išskyrus stacionarines vaikų ligų paslaugas.

Šiuo metu gydymo įstaigos deda dideles pastangas, kad pacientui būtų teikiamos saugios paslaugos: daugiau nei 75 procentai sveikatos sistemos darbuotojų jau turi susiformavusi imunitetą: 55 proc. darbuotojų yra vakcinuoti, 15 proc. jau yra persirgę koronaviruso infekcija, 5 proc. turi susiformavusius antikūnus. Sveikatos sistemos darbuotojai dirba su visomis reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis, laikydamiesi visų reikalingų epidemiologinių rekomendacijų.

VšĮ Kaišiadorių ligoninėje iš 227 darbuotojų dviem skiepų nuo COVID-19 vakcinomis paskiepytas 101 darbuotojas, 86 yra persirgę šia infekcija, todėl įstaigos darbuotojai dirba visu pajėgumu, yra pasirengę visų reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimui ir laukia pacientų.

Į Kaišiadorių ligoninę paskutiniu metu kreipiasi daug pacientų su užleistomis lėtinėmis ligomis, tuomet gydytojams yra žymiai sudėtingiau sugrąžinti prarastą sveikatą.

Kaišiadorių ligoninė kiekvieną rytą informuoja pirminės sveikatos priežiūros centrus apie gydytojų specialisųt darbo grafikus, todėl tikisi, kad kiekvienas pacientas, norintis pasikonsultuoti su specialistu, šią paslaugą gaus be apribojimų.

Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronaviruso (COVID-19) infekcija.

Prašome gyventojų nedelsti ir nenukelti savo vizitų pas sveikatos specialistus.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.