Kaišiadorių pareigūnai įspėja – nepirkite „katės maiše“

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja rajono gyventojus ir ragina juos būti atidesniais, kadangi pastaruoju metu padažnėjo sukčiavimo atvejų, susijusių su autotransporto priemonių įsigijimu pagal skelbimus populiariose internetinėse svetainėse www.autogidas.lt ir www.auto.plius.lt.

Sukčiai į anksčiau minėtas internetines svetaines kelia skelbimus apie parduodamus automobilius, motociklus, keturračius ir kitas transporto priemones. Dažniausiai pateikiamos mažesnės nei rinkos kainos, taip pritraukiant daugiau galimų pirkėjų dėmesį. Skelbimuose publikuojamos nuotraukos itin patrauklios, o ir pats aprašymas paprastai traukiantis akį. Tad asmuo, besidomintis transporto priemonės pirkimu, dažniausiai pagalvoja, kad ,,tokio gero pasiūlymo nevalia praleisti” ir skambina skelbime nurodytais telefonų numeriais. Čia kartais išsipildo sena lietuviška patarlė, kad šykštus moka du kartus. Paskambinus dažniausiai sužinoma, kad norima pirkti transporto priemonė dar nėra Lietuvoje, tačiau artimiausiu metu atvyks iš kitos užsienio valstybės. Tada, abipusiu sutarimu, prašoma pervesti rankpinigius į banko sąskaitas, o nurodytą dieną sutartu laiku susisiekus telefonu automobilį galės įsigyti. Tačiau po kelių dienų nurodytas skelbime telefono numeris jau būna išjungtas, o pats skelbimas iš internetinės svetainės išimtas. Tik tada piliečiai susipranta esą apgauti bei neretai prisimena seną liaudišką priežodį: nemokamas sūris – tik pelėkautuose.

Policijos pareigūnai pataria nesusigundyti pirkti automobilių, kurių dar nėra Lietuvoje, o tik sudaroma galimybė juos rezervuotis, įmokėjus avansą. Taip pat, naudojantis interneto teikiamomis galimybėmis, pareigūnai ragina sugaišti vos kelias papildomas minutes, tačiau atlikti skelbimuose pateiktų nuotraukų paiešką (pvz. ,,Google“ nuotraukų paieškos funkcija). Suradus daugiau skelbimų su jau kitais kontaktiniais duomenimis, ar tomis pačiomis transporto priemonių nuotraukomis užsienio internetinėse svetainėse galima išvengti sukčių spendžiamų spąstų. Kaišiadorių policijos pareigūnai įspėja: nepirkite katės maiše, nes jos ten gali ir nebūti!

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto