Kaišiadorių paukštynas stabdo paukščių skerdimo ir išpjaustymo cecho veiklą: darbuotojams teks važinėti į Vilniaus rajoną arba ieškotis naujo darbo
Nuo šių metų kovo 14 dienos AB „Linas Agro Group“ valdomos įmonės – AB „Kaišiadorių paukštynas“ – paukščių skerdimo ir išpjaustymo cecho veikla bus sustabdyta, o paukščiai bus vežami skerdimui į akcinę bendrovę „Vilniaus paukštynas“, kurioje skerdykla pradės dirbti trimis pamainomis. Kaišiadoryse ir toliau liks veikti mėsos gaminių ir kepsnelių cechas bei paukščių auginimas.
„Į nematytas aukštumas šovus pašarinių žaliavų, dujų ir elektros energijos kainoms, paukštininkystės verslas tampa nuostolingu visoje Europoje. Siekdamos, kad paukštienos gamyba nenutrūktų, išeities iš situacijos ieško ir kai kurios kaimyninės šalys, mažindamos PVM tarifus maisto produktams arba tiesiogiai remdamos gamintojus. Mes taip pat ieškome vidinių rezervų gamyboje, siekdami pagerinti ekonominę situaciją paukštininkystės versle.
„Vilniaus paukštyno“ skerdimo įrangą norime apkrauti pilnu pajėgumu, cechas dirbs visą parą. Pradžioje bendras abiejų įmonių perdirbamas paukštienos kiekis bus 24 procentais mažesnis nei anksčiau, tačiau ateityje, kai paukštininkystės sektoriaus padėtis bus geresnė, didinsime gamybos pajėgumus iki dabartinio lygio. O atsilaisvinusiame ceche Kaišiadoryse planuojame vykdyti kitą veiklą, svarstome kelis perspektyvius variantus ir tikimės juos realizuoti per 1–2 metų laikotarpį,“ – sako „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius, vadovaujantis „Linas Agro Group“ paukštininkystės, grūdų perdirbimo ir žemės ūkio veikloms.
Skaičiuojama, kad ekonominis skerdimo perkėlimo į „Vilniaus paukštyną“ efektas pasijus jau 2022—2023 finansiniais metais ir kasmet sieks apie 1,7 mln. Eur.
Siekiant išsaugoti darbuotojų darbo vietas, Kaišiadorių paukštyno skerdyklos darbuotojams bus sudarytos sąlygos dirbti Vilniaus rajone, Rudaminoje, įmonės lėšomis bus organizuojamas transportas nuvykti į darbą ir atgal.
AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynas“ – ilgas paukštininkystės tradicijas turinčios bendrovės, savo veiklos istoriją mininčios nuo praėjusio amžiaus vidurio ir kartu turinčios apie 2 000 darbuotojų. Abu paukštynai per metus pagamina beveik 96 tūkst. tonų paukštienos ir jos gaminių ir priklauso didžiausiai Baltijos šalyse žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupei AB „Linas Agro Group”.