Kaišiadorių policijos pareigūnai toliau aktyviai tikrina saviizoliacijoje esančius asmenis

Nemažėjant užsikrėtimų COVID-19 atvejų tiek visoje šalyje, tiek ir Kaišiadorių rajone, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai gyventojus ragina būti itin sąmoningais ir laikytis saviizoliacijos taisyklių.

Pareigūnai Kaišiadorių rajone ir toliau aktyviai vykdo saviizoliacijoje esančių asmenų patikrinimus. Per paskutinius 3 mėnesis Kaišiadorių rajono policijos pareigūnai patikrino virš 600 adresų, kuriuose saviizoliacijoje buvo dar didesnis skaičius gyventojų. Už saviizoliacijos taisyklių pažeidimus iš viso jau nubausti 9 asmenys (už pažeidimą numatyta baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų).

Taip pat pareigūnai primena, kad asmenims, kurie serga COVID-19 ir pažeidė saviizoliacijos taisykles, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą:

277 straipsnis. Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas

1 dalis. Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pastebėjus karantino sąlygų ar saviizoliacijos pažeidimus, pareigūnus prašome informuoti skubios pagalbos telefonu 112.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto