Kaišiadorių rajone – antras patvirtintas koronaviruso atvejis (papildyta)

Kaišiadorių rajone patvirtintas antras koronaviruso atvejis. Apie tai savo socialinio tinklo Facebook paskyroje penktadienio pavakare pranešė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Šį kartą atvejis patvirtintas Rumšiškių miestelio gyventojui, kuris neseniai grįžo iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Norėtųsi savaitgalį pradėti gera nuotaika, bet deja, turime antrąjį COVID-19 atvejį rajone. Šį kartą virusas nustatytas rumšiškiečiui, neseniai grįžusiam iš JAV, kuris vakar kreipėsi į karščiavimo kliniką Kaune, jam buvo atliktas testas ir šiandien gautas teigiamas atsakymas. Grįžęs iš užsienio asmuo savivaldybės patalpų neprašė ir karantinavosi namuose. Kadangi ligos simptomai lengvi, todėl išsiųstas gydytis ir toliau karantinuotis namuose. Sutuoktinei testas bus atliekamas rytoj, lauksime rezultatų. Kol kas abu atvejai įvežtiniai ir neturime informacijos apie vietinius susirgimus. Todėl neatsipalaiduokime ir likime namuose, naudokime apsaugos priemones, saugokime save ir kitus“ – rašė Kaišiadoriųrajono savivaldybės meras.

Pasak mero, žinių, kad užsikrėtęs asmuo būtų kur nors lankęsis nėra.

„Bandome tiesiogiai su asmeniui susisiekti ir išsiaiškinti. Dabar turime tiktai informaciją, kad karantinavosi namuose, todėl tik tiek ir galime parašyti. Jeigu tik sužinosime kad kur nors lankėsi, būtinai paskelbsime“ – komentuodamas situaciją rašė meras.

Primename, kad pirmasis koronaviruso atvejis Kaišiadorių rajone buvo patvirtintas šios savaitės pradžioje asmeniui, kuris kovo 24 dieną grįžo lėktuvu iš Londono (Liutono oro uosto) į Kauno oro uostą Karmėlavoje, ir iš ten nuvežtas tiesiai į asmenų izoliavimui skirtas patalpas Roko sodyboje, kur kovo 28 dieną (šeštadienį) paimto tepinėlio rezultatas buvo teigiamas.

Papildyta

Pasak Kaišiadorių rajono savivaldybės mero, susisiekus su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas koronavirusas, šis patvirtino, kad kovo 22 dieną į Vilnių grįžo lėktuvu per Frankfurtą. Iš oro uosto namo važiavo automobiliu, o grįžęs saiizoliavosi ir namuose ir niekur nebuvo išėjęs. Tokią informaciją jis pateikė ir Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Šios dienos duomenimis, Kaišiadorių rajono savivaldybė dėl COVID-19 jau suteikė 166 konsultacijas, dėl saviizoliacijos konsultuoti 239 asmenys, o savivaldybės paskirtose patalpose izoliuota 16 asmenų.

Naujienos iš interneto