Kaišiadorių rajone didėja sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai informuoja, kad Kaišiadorių rajone per šių metų 46 savaitę (lapkričio mėn. 13-19 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau- ŪVKTI) išaugo ir siekė 55,75 atv./10 tūkst. gyventojų. Iš viso per savaitę registruota 170 susirgimų gripu ir ŪVKTI, iš jų – 119 vaikų atvejai. Hospitalizuotų asmenų dėl gripo nebuvo.

Efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų yra skiepai. Ypač rekomenduojama skiepytis rizikos grupių asmenims: 65 m ir vyresniems, nėščiosioms, asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, inkstų ir kitomis ligomis, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Atvėsus orams ir daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose žmonės gali užsikrėsti ir kitais virusais, sukeliančiais kvėpavimo takų ligas (sloga, gerklės uždegimas). Specialistai pataria dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiaisiais, kosint ar čiaudint prisidengti burną, vėdinti patalpas, susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.