Kaišiadorių rajone du nauji COVID-19 atvejai: virusas nustatytas ir Žaslių pagrindinės mokyklos darbuotojui

Spalio 21 dienos NVSC duomenimis Kaišiadorių rajone nustatyti 2 nauji COVID-19 atvejai. Susirgo 39 metų amžiaus vyras (artimą sąlytį turėjo su 1 asmeniu) ir 64 metų moteris (artimą sąlytį turėjo su 2 asmenimis), abiejų susirgusių būklė vidutinė, asmenys serga lėtinėmis ligomis.

Nuo kovo mėnesio Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje patvirtinta 30 šios ligos atvejų. Viso pasveiko 5 gyventojai (4 iš jų laikomi pasveikę pirmąjį šių metų pusmetį). Šiuo metu nuo COVID19 gydosi 25 kaišiadoriečiai.

Tuo tarpu Žaslių pagrindinė mokykla savo Facebook’o puslapyje pranešė, kad spalio 23 dieną ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu dėl mokyklos patalpų dezinfekcijos. Šioje mokykloje COVID-19 susirgo aptarnaujančio personalo darbuotojas.

Tėvelių prašoma nesibaiminti, vaikams pavojaus nėra, visos reikiamos priemonės infekcijos išplitimui sustabdyti mokykloje yra atliekamos. Nuo 2020 m. spalio 26 d. iki 2020 m. spalio 30 d. mokiniai atostogaus. Apie tolesnį ugdymo proceso organizavimą mokyklos administracija informuos el. dienyne ir mokyklos interneto svetainėje.

Dar 1 atvejis Kaišiadorių rajone, vertinama yra susijęs su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centre.

Lietuvoje per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 424 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 200 iš jų registruota Vilniaus, 80 Kauno, 38 Šiaulių, 30 Klaipėdos, 24 Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 Panevėžio, 10 Utenos, 8 Tauragės ir 2 Alytaus apskrityse.

Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 216 asmenų. Be to, registruoti 7 įvežtiniai atvejai: 2 iš Rusijos, po 1 – iš Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos, Baltarusijos ir Rumunijos. Tuo metu, 84 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė (nuo kitos savaitės) savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną:

Geltona zona – esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų (sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.)

Žalia zona – pavojaus lygis yra žemas, šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų (sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.)

Raudona zona – pavojaus lygis aukštas. Savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo (numatyti ribojimai viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis) (sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t.y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.)

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto