Kaišiadorių rajone iš važiuojančio automobilio negailestingai išmestas mažas šuniukas

Jau ne vieną kartą esame girdėję apie negailestingą žmonių elgesį su gyvūnais. Žmonės silpnesnius už save gyvūnėlius žaloja kaip tik išmano ir, atrodo, jiems tai kelia malonumą.

Dar šiemet internetiniuose portaluose buvo rašoma, kaip negailestingai Kaišiadoryse mažamečiai vaikai išdūrė mažiems benamiams kačiukams akims. Atrodo, kad sveiko proto žmogui net tokia mintis neateitų į galvą. O šitaip elgiasi maži vaikai. Kur žiūri ir ką daro jų tėvai?!

Šį kartą socialiniame tinkle Facebook plinta vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotas naujas sadistų „darbelis“. Moteris, pasidalinusi šiuo vaizdo kameromis užfiksuotu įrašu rašo: „Gal pažįstat Kaišiadorių rajone – Kalviuose, Kazokų kaime šitą žąsiną iš VAŽIUOJANČIOS mašinos išmetusį šunytį. Kreipiuosi: nebus taip viskas palikta ir tu, žąsine, ne tik kad susimokėsi baudą bet dar pasigausim ir šikną atspardysim“. O taip piktintis tikrai yra dėl ko. Vaizdo įraše matyti, kaip iš keliu važiuojančio automobilio tiesiog per langą išsviedžiamas lauk mažas šunelis. Laimei, jį prie namų rado geri žmonės, kurie jį ir priglaudė.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 90 straipsnį, žiaurus elgesys su gyvūnais, taip pat jų kankinimas užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto už šį pažeidimą, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo. Žiaurus elgesys su gyvūnais, jų kankinimas, jeigu dėl to gyvūnui (gyvūnams) gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto už šį pažeidimą, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties iki dviejų tūkstančių trijų šimtų eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Tikimės, kad žmonės padės surasti taip sadistiškai su bejėgiu gyvūnu pasielgusį asmenį ir jis sulauks teisėsaugos dėmesio.