Kaišiadorių rajone jau degė kombainas

Rugpjūčio 8 dieną, 17.02 val., ugniagesiai skubėjo į Kaišiadorių r., Rumšiškių sen., Antakalnio k., Paukštyno g. 7. Jiems buvo pranešta, kad dega transporto priemonė. Į įvykio vietą buvo išsiųstos dvi ugniagesių autocisternos.Atvykus nurodytu adresu degė javų kombainas „Claas Commandor“. Gaisro metu išdegė variklio skyrius.

Spėjama, kad ugnis galėjo kilti nuo starterio sukeltos kibirkšties.

Kombainai dažniausia užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai gali tapti gaisro kilimo priežastimi, todėl prieš kiekvieną kūlimą būtina pasirūpinti kombainu. Prieš išvykstant į laukus aukšto slėgio oro srove nupūskite nuo kombaino visas dulkes ir šiaudų likučius. Ypač tai aktualu padaryti variklio skyriuje ir tose vietose, kur yra besisukantys mechanizmai bei elektros įranga. Patikrinkite ar nėra tepalo ar kuro dėmių, nes, priklausomai nuo variklio tipo, išmetamųjų dujų temperatūra išmetimo vamzdyje siekia 500–700 laipsnių, todėl įkaitę nuodegų gabalėliai, iš išmetimo vamzdžio patekę ant šiaudų, gali sukelti gaisrą.

Ugniagesiai primena, kad kombaine privalo būti bent 2 gesintuvai bei nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą ir ant kombaino įrengtą smėlio dėžę, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis.