Kaišiadorių rajone lankėsi kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas

Spalio 18 d. Kaišiadorių rajone lankėsi Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Vizitą Kaišiadoryse kultūros ministras pradėjo nuo susitikimo savivaldybėje su Kaišiadorių rajono kultūros įstaigų, bibliotekų darbuotojais. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas, Administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Susitikimo pradžioje Savivaldybės meras Vytenis Tomkus pristatė lankytinus objektus rajone,  paminėjo Jono Aisčio ekspoziciją, Brazauskų šeimos muziejų, Rumšiškių liaudies buities muziejų, unikalią visoje Lietuvoje šiuo metu rekonstruojamą Žiežmarių sinagogą, aptarė savivaldybėje vykstančius renginius, išskirdamas pagrindinį metų renginį Paukščių festivalį.

Kultūros ministras teigė, kad stengiasi lankytis savivaldybėse, regionuose bei susitikti su kultūros darbuotojais, minėjo, kaip išties svarbu palaikyti nuolatinį ryšį, kadangi tai padeda suprasti esamą situaciją. Ministras papasakojo apie sėkmingai įgyvendintą Kultūros paso programą, taip pat aptarė daug klausimų sukėlusį Kultūros politikos pagrindų įstatymą, kuris regionams ypač aktualus. Kitas svarbus klausimas aptartas ministro – tai Kompetencijų kėlimo sistema, sukuriant skirtingoms kultūros sritims skirtingus kompetencijų centrus. LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė pasidžiaugė, kad kultūros ministras ir jo komanda rado laiko apsilankyti mūsų rajone, taip pat paminėjo, kad kitais metais kultūros sektoriui finansavimas didėja apie 28 mln. Eur, o atlyginimai darbuotojams kils apie 15 proc.

Į susitikimą su kultūros ministru atvykę kultūros įstaigų ir bibliotekų darbuotojai domėjosi kultūros darbuotojų kompetencijų centrais, lėšų skyrimu bibliotekoms naujoms knygoms įsigyti, diskutuota dėl nacionalinio susitarimo su kitomis partijomis, dėl kultūros vaidmens, kultūros darbuotojų nuolatinio kvalifikacijos tobulinimo, nuolatinio sisteminio darbo kultūros srityje, kultūros išsaugojimo nykstančiuose regionuose. Diskusijos pabaigoje Savivaldybės meras pasidžiaugė, kad savivaldybėje teikiama „stipendija“ jauniems menininkams, paminėjo, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė dalyvauja Žydų kultūros paveldo kelio asociacijoje, Šv. Jokūbo kelio projekte bei rengia naują projektą „Palaimintojo Teofiliaus Matulionio keliais“.

Kultūros ministras taip pat lankėsi Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur buvo pristatytas projektas „Kaišiadorių miesto kultūros infrastruktūros optimizavimas, sukuriant multifunkcinę erdvę, pritaikytą vietos bendruomenės poreikiams“, pristatytos Kaišiadorių muziejaus veiklos: fondai, saugomos vertybės, kultūrinė veikla. Vizito pabaigoje ministras lankėsi Rumšiškių miestelyje: Rumšiškių kultūros centre ir Lietuvos liaudies buities muziejuje.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Naujienos iš interneto