Kaišiadorių rajone paskelbta gripo epidemija

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 26 straipsnio 3 dalies 3 punktu, Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-58 „Dėl Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, 7.2 ir 8 punktais, ir atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento 2018 m. vasario 12 d. raštą Nr. (2-13 16.1.1 E) 2-5398 „Dėl gripo epidemijos paskelbimo” gripo epidemijos Kaišiadorių rajono savivaldybėje skelbiama nuo 2018 m. vasario 13 d.

Gripo epidemijos metu siūloma neplanuoti naujų masinių renginių savivaldybėje, neišduoti leidimų naujiems renginiams rengti. Vykdant anksčiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinus galimą riziką, apie tai informuoti renginių dalyvius ir lankytojus, laikytis rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių.

Rekomenduojama atsakingiems vykdytojams, nurodytiems Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. V1E-78, patvirtintame Kaišiadorių rajono savivaldybės gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) profilaktikos ir kontrolės organizacinių priemonių plane 2016-2018 metams, vykdyti plane numatytas priemones gripo epidemijos metu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja.

Šeštąją šių metų savaitę (2018 m. vasario 5-11 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 185,2 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 108,8 atv./10 tūkst.  gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų šeštąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Telšių administracinėje teritorijoje.

Šių metų šeštąją savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 242 asmenys. Iš jų – 33 asmenys iki dvejų metų, 141 asmuo – 2-17 metų, kiti – suaugusieji. Hospitalizuotos trys nėščiosios. Vienuolika asmenų gydyti intensyvios terapijos skyriuje. Daugiausiai hospitalizuotų asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI 6-ąją metų savaitę Kaišiadorių r. sav. ir Kauno rajone:

Sergamumas gripu ir ŪVKTI 6-ąją metų savaitę Kaišiadorių r. sav. ir Kauno rajone

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto