Kaišiadorių rajone patvirtinti dar du koronaviruso atvejai – planuojama steigti mobilųjį tyrimų punktą

Balandžio 6 dieną Kaišiadorių rajono savivaldybė pranešė apie dar du mūsų rajone patvirtintus koronaviruso infekcijos atvejus. Kaip ir buvo galima tikėtis, trečias užsikrėtęs COVID-19 asmuo – moteris iš Rumšiškių, kurios vyrui koronaviruso infekcija buvo patvirtinta penktadienį. Pasak Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus, žmona keliavo kartu su vyru ir grįžę abu saviizoliavosi namuose. Tad Rumšiškėse šiai dienai yra patvirtinti du koronaviruso atvejai.

Ketvirtas koronavirusu mūsų rajone užsikrėtęs žmogus kovo 29 dieną grįžo iš Londono. Asmuo buvo izoliuotas savivaldybės paskirtoje vietoje. Pasak mero, asmuo šiuo metu yra perkeliamas į Abromiškių reabilitacijos ligoninę.

Primename, kad pirmasis koronaviruso atvejis Kaišiadorių rajone buvo patvirtintas šios savaitės pradžioje asmeniui, kuris kovo 24 dieną grįžo lėktuvu iš Londono (Liutono oro uosto) į Kauno oro uostą Karmėlavoje, ir iš ten nuvežtas tiesiai į asmenų izoliavimui skirtas patalpas Roko sodyboje, kur kovo 28 dieną (šeštadienį) paimto tepinėlio rezultatas buvo teigiamas.

Kaišiadoryse, šalia Kaišiadorių ligoninės, taip pat planuojama steigti mobilųjį tyrimų punktą. Kaip savo pranešime rašė savivaldybės meras, jau yra apmokyta 12 specialistų iš pirminės sveikatos priežiūros centrų, kurie galės jame dirbti. Tačiau pagal dabartinius teisės aktus, tyrimai jame galės būti atliekami tiktai medicinos darbuotojams, o dabartinė mums skirta kvota yra 5 tepinėliai per dieną.

Antras koronaviruso atvejis balandžio 3 dieną buvo nustatytas rumšiškiečiui, neseniai grįžusiam iš JAV. Vyriškis kovo 22 dieną į Vilnių grįžo lėktuvu per Frankfurtą. Iš oro uosto namo važiavo automobiliu, o grįžęs saiizoliavosi ir namuose ir niekur nebuvo išėjęs. Balandžio 2 dieną vyras kreipėsi į karščiavimo kliniką Kaune, jam buvo atliktas testas ir gautas teigiamas atsakymas. Grįžęs iš užsienio asmuo savivaldybės patalpų neprašė ir karantinavosi namuose. Kadangi ligos simptomai lengvi, todėl išsiųstas gydytis ir toliau karantinuotis namuose.

Balandžio 6 dienos duomenimis iki šiol Kaišiadorių rajono savivaldybės atsakingi asmenys dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) suteikė 189 konsultacijas. Konsultacijų dėl izoliacijos (saviizoliacijos) skaičius siekia 261, o asmenų, izoliuotų savivaldybės paskirtose patalpose – 18.