Kaišiadorių rajone policija tiria galimą rinkėjų papirkinėjimą: už balsą esą siūlyta pinigų, alkoholio

Antradienį portale 15min.lt pasirodė straipsnis pavadinimu „Pirmąją balsavimo dieną – skundas policijai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo: už balsą esą siūlė pinigų, alkoholio“.

Kaip rašoma portale, su 15min susisiekė kaišiadorietis, kuris papasakojo, kad pirmąją išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose dieną po Kaišiadorių rajone esantį Guronių kaimą, važinėjo automobilis, kurio vairuotojas mainais už pinigus ar alkoholį esą siūlė balsuoti už socialdemokratų kandidatą Algimantą Radvilą.

Pasak vyro, kurio vardas ir pavardė 15min redakcijai yra žinomi, jis iš tame kaime gyvenančios moters sulaukė informacijos, kad Guronių kaime automobiliu važinėja žmogus, renkantis asmenis ir vežantis juos balsuoti į savivaldybės patalpose įrengtą balsavimo punktą. Už balsą rinkėjams esą žadamas tam tikras atlygis.

Pasak vyro, moteris, kuri nori išlikti anonime, jam papasakojo, kad tas žmogus yra A.Radvilos darbuotojas. Už balsus žadėta atsilyginti pinigais, alumi. Esą savo balsą pardavusiems rinkėjams tas asmuo nurodė, kad jeigu balsavimo patalpose ar kur nors kitur kažkas paklaustų, kodėl jie yra nelabai blaivūs ar pan., kad šie atsakytų, jog balsuoja savo noru. Anot moters, A.Radvilos darbuotojas važinėjo tamsiu BMW markės automobiliu.

Guronių kaime gyvenanti minėta moteris susisiekė su policija ir pareigūnams perdavė turimą informaciją.

Kaip rašoma 15min.lt portale, su portalu bendravęs vyras informaciją apie tai perdavė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kuris, pašnekovo žiniomis, taip pat kreipėsi į policiją.

Kauno apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) patvirtino, kad vakar, spalio 5 dieną 15.01 val. gautas pranešimas, kad Kaišiadorių r., Žaslių sen., Elektrėnų vienmandatėje apygardoje, asmuo, važinėjantis automobiliu, ragina balsuoti už konkretų asmenį, žadėdamas atsilyginti pinigais, alkoholiu. Įvykio aplinkybės tikslinamos.

15min.lt portalo žurnalistams susisiekus su pačiu Algimantu Radvila, kuris kandidatuoja į Seimą Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėje rinkimų apygardoje, šis mano, kad čia yra daugiau susidorojimo reikalas. Pats kandidatas tikisi, kad policija viską išsiaiškins.