Kaišiadorių rajone vyko karinės pratybos „Geležinis vilkas 2016“

Gegužės 27 – birželio 23 d. Baltijos šalyse vyksta kasmetinės Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje organizuojamos tarptautinės pratybos „SABER STRIKE 2016“ (liet. „Kardo kirtis 2016“).

Pratybos skirtos didinti pratybose dalyvaujančių šalių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Jau šeštąjį kartą rengiamose šios serijos pratybose iš viso dalyvauja apie 10 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Suomijos ir Vokietijos.

Lietuvoje pratybų „Saber Strike 2016“ dalis – tarptautinės lauko taktinės pratybos „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis Vilkas 2016“). Jos vienu metu vyksta Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) kariniuose poligonuose. Iš viso mūsų šalyje treniruojasi daugiau nei 5 tūkst. karių iš 7 NATO šalių: Danijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

„Pratybose Lietuvoje, iš skirtingų valstybių atvykę sąjungininkų kariai, kartu su mumis treniruojasi vykdyti įvairias karines operacijas, reikalingas efektyviai reaguoti į bet kokio pobūdžio regioninio saugumo grėsmes. Atvykstančių treniruotis Lietuvoje sąjungininkų karių skaičius kasmet auga. Tai mums kelia naujus iššūkius, tačiau tuo pačiu skatina vystyti mūsų turimus pajėgumus ir stiprinti gebėjimus sėkmingai bendradarbiauti,“ – sako Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Pratybos „Geležinis Vilkas 2016“ Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vyko birželio 6-16 d. Šiame poligone buvo treniruojamas ir vertinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės gebėjimas planuoti operacijas ir valdyti padalinius, atlikti žvalgybos, žygio, susitelkimo rajono užėmimo, gynybos ir puolimo užduotis. Generolo Silvestro Žukausko poligone iš viso treniravosi apie 1,9 tūkst. karių iš Lietuvos ir apie 400 karių iš JAV ir Lenkijos.

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonų teritorijose lauko taktinės pratybos „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis Vilkas“)/„White Sword“ (liet. „Baltas kardas“) vyksta birželio 12-21 d. Šiose pratybose treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos II-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, tarp kurių yra ir Lietuvos karių kuopa, besiruošianti budėti NATO ypač greito reagavimo pajėgose. Šiose pratybose be maždaug 1200 karių iš Danijos, taip pat treniruojasi apie 1500 karių iš JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

Birželio 13-20 d. Lietuvos kariuomenė kartu su rotacinių pajėgų vienetais vykdė tarptautines lauko taktines pratybas „Geležinis vilkas 2016“ Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose.

Birželio 15-16 ir 18-19 d. kariniai veiksmai vyko Kaišiadorių rajone.

Facebook naudotojų užfiksuoti pratybų vaizdai.