Kaišiadorių rajono meras ragina tęsti Rumšiškių pašto veiklą

AB Lietuvos paštas 2022-03-21 raštu kreipėsi į Kaišiadorių rajono savivaldybę ir informavo, kad nuo 2021 m. balandžio 21 d. keičiasi pašto Rumšiškėse paslaugų teikimo tvarka. Planuojama, kad nuo šios dienos vietoje pašto skyriaus, pašto paslaugas teiks mobilus paštininkas.  Nors deklaruojami reformos tikslai kokybiškas paslaugų teikimas ir jų prieinamumas visiems, tačiau kyla pagrįstų abejonių, kad ši reforma konkrečiu Rumšiškių atveju duos norimų vaisių. Dėl šios priežasties Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ​kreipėsi į AB Lietuvos paštas ir paragino išsaugoti esamą pašto paslaugų teikimo tvarką Rumšiškėse.

Įvertinus planuojamus pokyčius, jiems nepritaria nei Rumšiškių  miestelio gyventojai, nei Kaišiadorių rajono savivaldybės meras. Pirma, netenkina labai trumpas mobilaus laiškininko darbo laikas naujai įsteigtoje Rumšiškėse paslaugų teikimo vietoje vyktų antradieniais- šeštadieniais nuo 11:00 iki 11:20. Antra, tokia reforma gyventojams reikštų mažesnes galimybes atlikti pinigines perlaidas, mokėti už komunalines paslaugas, greitai ir patogiai siųsti pašto siuntas.

„Manau, kad siūloma reforma tikrai netinka augančiam Rumšiškių miesteliui. Siūlomas dvidešimties minučių mobilaus paštininko darbo laikas naujai įsteigtoje paslaugų teikimo vietoje yra per trumpas. Dar daugiau, siūloma reforma gali sumažinti paslaugų prieinamumą Rumšiškėse, todėl raginu išsaugoti esamą pašto skyrių“,- teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus rašte rašoma, jog Savivaldybės administracija yra pasirengusi ieškoti galimų sprendimų dėl nuomos kainos ir teikti Savivaldybės tarybai atitinkamą sprendimo projektą, ​jeigu patalpų nuomos kaina yra kliūtis tęsti veiklą

Taip pat prašoma Lietuvos pašto atstovų, priimančių sprendimus, atvykti į Rumšiškes ir susitikti su gyventojais bei aptarti Rumšiškių pašto skyriaus veiklos pratęsimo galimybes. Minėtame susitikime dalyvautų ir Savivaldybės atstovai.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas
Audris Narbutas