Kaišiadorių rajono savivaldybė prisijungė prie 5G ryšio diegimo Lietuvoje memorandumo

Žodis memorandumas išvertus iš lotynų kalbos mémorandum reiškia tai kas atmintina. Siekdamas prisidėti prie 2021 m. prasidėjusio 5G ryšio diegimo bei įvertindamas tolesnę spartaus interneto reikšmę Lietuvos ir Kaišiadorių krašto plėtrai meras Vytenis Tomkus Susisiekimo ministerijai pateikė prašymą prisijungti prie memorandumo dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje. Šiuo memorandumu siekiama užtikrinti efektyvią ir koordinuotą 5G ryšio plėtrą pradedant namų ūkiais ir baigiant tarptautiniais transporto koridoriais „Vial Baltica“ ir „Rail Baltica“.

„Remiu memorandumą dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje, nes jis tiesiogiai paliečia kelias Kaišiadorių kraštui ypač svarbias temas. Pirma, didėjant nuotolinio bei hibridinio darbo vietų skaičiui, auga ir regionų patrauklumas. Kaišiadorys nėra išimtis ir gali naudotis atsiveriančiomis galimybėmis, o tam itin svarbi interneto kokybė, tad spartus ir greitas internetas leidžia augti mūsų kraštui. Antra, 5G ryšio plėtra yra reikšminga „Rail Baltica“ projektui, kuris dar labiau padidins Kaišiadorių krašto potencialą. Todėl tai atitinka mūsų strateginius tikslus“,- teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Svarbu pabrėžti, kad 5G ryšio plėtra peržengia politinių stovyklų ribas ir sutelkia tiek pozicijos, tiek ir opozicijos atstovus. Vienas tokių politikų yra Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narys Šarūnas Čėsna.

Pasak Šarūno Čėsnos, vienareikšmiškai prasminga prisijungti prie 5G memorandumo, nes tai netolima šalies ir pasaulio ateitis, suteiksianti dar daugiau galimybių Kaišiadorių krašto žmonėms.

Memorandumas yra pagrįstas bendradarbiavimo, lygiateisiškumo, ir skaidrumo principais. Svarbu pabrėžti, kad Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija sieks 5G ryšio plėtrai suteikti valstybei svarbaus projekto statusą. Taip pat įsipareigota sudaryti technines sąlygas ir įgyvendinti teisines organizacines priemones.