Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius kreipėsi į FNTT ir STT

Vykdant Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gruodžio 19 d. sprendimą Nr. V17-297, kai biudžetinės įstaigos nustatytais terminais turėjo perduoti buhalterijos dokumentus Švietimo ir sporto paslaugų centrui, paaiškėjo, kad Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos vadovas negali perduoti progimnazijos buhalterinių dokumentų, kadangi apskaita nebuvo tvarkoma programoje „Finas“, daugelis duomenų ištrinta ir jų atkurti negalima. Dėl to pagrįstai kilo rizika dėl progimnazijos turto ir lėšų valdymo, naudojimo ir disponavimo jais skaidrumo, teisingumo ir teisėtumo.

Kadangi progimnazijos vadovas privalėjo užtikrinti racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius 2020 m. rugpjūčio 19 d. kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą dėl Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos galimai neteisingos ir aplaidžios buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Pagal 2019 m. priimtą Tarybos sprendimą nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. trisdešimties biudžetinių įstaigų (Kaišiadorių rajono priešgaisrinės tarnybos, Kaišiadorių socialinių paslaugų centro, Kaišiadorių meno mokyklos, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Kaišiadorių muziejaus, Kaišiadorių r. savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos, rajono kultūros centrų bei švietimo įstaigų) buhalterinė apskaita tvarkoma centralizuotai, tik vienos įstaigos – Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos – buhalterinė apskaita nebuvo perduota nustatytu laiku.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Naujienos iš interneto