Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Balandžio 15-22 d.

Aplankėme Kaišiadorių r. Kruonio pagrindinę mokyklą. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar vizito tikslas sužinoti, kaip sekasi mokyklos administracijai dirbti su mokiniais bei mokytojais, taip pat, kokioje situacijoje yra mokyklos pastatas bei teritorija. Mus pasitiko mokyklos direktorė Rita Mikučauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Neringa Dasevičienė ir direktorės pavaduotoja ūkiui ir bendriesiems reikalams Laura Balsienė. Pokalbio metu direktorė ir pavaduotojos įvardino keletą problemų su kuriomis susiduria jau ne vienus metus, pagrindinė problema yra susijusi su šildymu. Mokykla tikrai atrodo gerai, matosi, kad į ją įdėta nemažai meilės ir rūpesčio, tad mums tikrai ramu, kad vaikai jaučiasi komfortiškai šioje mokykloje. Jei spėjame, visada paragaujame mokykloje maistą, kurį valgo ir mokiniai, ne išimtis buvo ir čia, teikiamą maistą tikrai reikėtų gerinti, mokyklos vadovė sakė, kad su šiuo tiekėju baigiasi sutartis ir bus skelbiamas naujas konkursas, tad tikimės, kad į šią mokyklą ateis geresnis maitintojas.

Vykome į Elektrėnų savivaldybę susitikti su meru Gediminu Ratkevičiumi ir Elektrėnų savivaldybės administracija. Susitikimo tikslas buvo išgirsti gerosios praktikos sporto srityje (futbolo akademijos įsteigimo) ir naujo autobusų maršruto atsiradimo Kaišiadorys – Elektrėnai. Dėl naujo maršruto atsiradimo gegužės mėn. bus paleista bendra gyventojų apklausa Kaišiadorių rajono savivaldybės ir Elektrėnų savivaldybės gyventojams.

Nuvykome į Kaišiadorių lopšelį-darželį „Spindulys“. Paskutiniu metu sulaukiu tėvų dėmesio dėl šio lopšelio-darželio, tad nuvykome pažiūrėti koks mikroklimatas jame. Mus pasitiko direktorė su pavaduotojais, kurie papasakojo mums, kas vyksta šiuo metu darželyje, kur daugiausiai dėmesio susilaukia iš tėvų ir papasakojo apie ateities projektus darželio teritorijoje. Taip pat, kaip ir kitose švietimo įstaigose, paragavome vaikams duodama maistą, tai mus labai nustebino, nes buvo tikrai skanus ir sotus. Iš lopšelio-darželio išėjome su keletą išvardintų problemų, bet matome, kad direktorė su komanda tikrai stengiasi.

Pasveikinome Žanetą Navickaitę už Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionate pagerintą Lietuvos rekordą ir Kaišiadorių vardo garsinimą bei palinkėjome sėkmės Pasaulio čempionate, kuris vyks birželio mėnesį Druskininkuose.

Kartu su administracijos direktoriumi Karoliu Petkevičiumi ir vicemeru Tomu Vaicekausku vykome į Kauno rajono savivaldybę susitikti su meru Valerijumi Makūnu ir jo komanda. Vizito tikslas – pakalbėti apie prasidėsiančią viaduko per automagistralę A1, ties Krunos upe, statybą bei kelių jungiančius rajonus remontą. Daugiau informacijos apie susitikimą nuorodoje https://www.facebook.com/kaisiadoriu.savivaldybe/posts/pfbid0ZuF7YcTcQLBUHdmzsWePBFhJwtEnuYSEiXjGQTWw3s4ZTX1PaTDskFNDHh98RMWUl

Kaune vyko VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros visuotinis dalininkų susirinkimas. Susirinkimo metu buvo tvirtinami šie klausimai: VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros 2023 m. finansinės atskaitomybės rinkinys ir VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros 2023 metų veiklos ataskaita.

Į savivaldybę pakvietėme O. G. futbolistų komandą, kurie iškovojo Vilniaus futsal taurę. Pasveikinome ir padėkojome, kad Kaišiadorių vardas skamba ir futbolo varžybose. Be sveikinimų taip pat, pakalbėjome apie planus futbolo akademijos kūrimui ir ko trūksta, kad futbolas būtų patrauklus Kaišiadoryse.

Šią savaitę aplankėme tris švietimo įstaigas, tad daug išgirdome pliusų ir minusų švietimo srityje. Ketvirtadienį pirmos dienos pusėje nuvykome į Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinę mokyklą, kurioje mus pasitiko direktorė Rasa Zinevičienė. Kaip ir visose mokyklose kalbėjomės apie patyčias, elektronines cigaretes, vaikų emocinę būklę, bet svarbiausia tema, kuri aktuali šiai mokyklai – mokinių trūkumas. Išties pasiklausius direktorės, matėme, kad šioje mokykloje vaikai labai prižiūrimi ir stengsimės kartu su mokyklos direktore pritraukti čia daugiau mokinių. Galbūt skaito tėveliai, kurie norėtų keisti vaikams mokyklą ar neapsisprendė, kur vesti vaiką į pirmą klasę, tai tikrai rekomenduoju šią mokyklą. Vaikų nereikės vežioti patiems, jei nėra tam galimybių, mokykla tuo pasirūpins.

Aplankėme Rasos ir Andriaus Prusakovų Bačkonių ekologinį ūkį, šį vizitą dar turėjome padaryti rudenį, bet taip susiklostė, kad aplankėme vakar. Bet kaip juokėmės, geriau vėliau nei niekada. O vizito tikslas ne šiaip sau, o sveikinome juos už tai, kad dar rudenį jie laimėjo „Gero ūkininko“ čempionato apdovanojimą. Džiaugiamės, kad pas mus rajone įsikuria šeimos, kurioms rūpi ekologija ir skatina kitus į savo mitybos racioną įtraukti ekologiškus produktus.

Ketvirtadienį Liutonyse, Degučių slėnyje atvėrė duris nauja vieta – VIP kupolas, kadangi negalėjau atvykti į oficialų atidarymą, tai nuvykau vakar į atvirų durų dieną. Pasveikinome Daivą ir Rimą Degučius už naujos vietos atidarymą ir palinkėjome sėkmės, kad ši vieta būtų populiari ne tik mūsų rajone, bet ir visoje Lietuvoje, nes kupolas atrodo įspūdingai.

Naujienos ir kiti darbai

2024 m. balandžio 12 d. įteikiau Vėjūnės tėveliui Liudvikui pirmąjį atnaujintą kūdikio kraitelį. Daug dėmesio skiriame produktų atrankai, kad mažyliai gautų tik aukščiausios kokybės drabužėlius, higienos ir kitas priemones. Nuolat analizuojame tėvelių pasiūlymus ir, atsižvelgdami į tai, keičiame, papildome kraitelio sudėtį.

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje nuo kovo mėnesio veikia puikiai įrengta Maisto studija, kur mokiniai mokosi gaminti įvairius patiekalus. Visa tai Kaišiadorių rajone įgyvendinamos Tūkstantmečio mokyklų programos TŪMKaišiadorys  rezultatas.  Finansuojama iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna