Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Birželio 10-14 d.

Turėjome susitikimą su UAB Saugos tarnyba „Argus“ atstovais, kurie pristatė elektroninių cigarečių detektorius. Jau ne kartą minėjau, jog mokyklose darosi opi problema rūkymas tualetuose ir į tai įsitraukia vis daugiau mokinių, tad reikia imtis veiksmų, kurie sumažintų šią problemą ir padėtų mokyklos bendruomenei. Ieškome geriausių variantų, kad tai išsispręstų.

Kaip ir kiekvienais metais į Rumšiškes atvyksta vienas didžiausių renginių „Granatos Live“, tad susitikome su šio renginio pagrindiniu organizatoriumi Marijumi Vanagu. Susitikimo metu aptarėme nepertraukiamo triukšmo sąlygas ir pagalbą dėl savanorių festivalio metu.

Į Kaišiadorių rajono savivaldybę atvyko „LTG Link“ generalinė direktorė Kristina Meidė su rinkodaros komanda. Susitikimo metu kalbėjomės apie LTG Link planus, keleivių srautus, savivaldybės indėlį skatinanti rinktis viešąjį transportą, bendrą suderintą komunikaciją (kvietimai aplankyti miestą, renginius, šventes, lankytinus objektus) bei infrastruktūros poreikį regione: šaligatviai, dviračių takai, viešojo transporto pritaikomumas. Buvo išties produktyvus susitikimas, pasidalinome kontaktais bei namų darbais, kad betarpiškas bendravimas vyktų nuolatos.

Simboliniu kapsulės įkasimu Kaunas pažymėjo naujo tilto statybų pradžią, tad nuvykome pasveikinti miestą. Bendras tilto ilgis sieks 417 metrų, o plotis – 23,2 m. Jame išsiteks 4 eismo juostos ir 6,9 m pločio zonos pėsčiųjų bei dviračių takams. Bendra statybų vertė sieks 115 mln. eurų su PVM.

Vilniuje, gamtos apsuptyje, Trakų Vokės dvare įvyko jau dešimtą kartą organizuojamų nacionalinių urbanistikos ir architektūros apdovanojimų „Išmanusis miestas 10“ ceremonija. Istorija alsuojančioje erdvėje, Trakų Vokės dvare susirinko keli šimtai garbingų svečių. Šiemet konkurse „Išmanusis miestas 10“ dalyvavo rekordinis Lietuvos savivaldybių skaičius – 13 ir AB „Lietuvos oro uostai“ ir buvo pateiktas rekordinis kiekis projektų – 68. Norime pasidžiaugti, kad antroji vieta profesionalų kategorijoje atiteko architektei Monikai Marozei, kuri parengė projektą skirtą Kaišiadorių rajono savivaldybei – Žaslių ežero pakrantės sutvarkymas ir pritaikymas aktyvaus poilsio bei miestelio renginių organizavimo poreikiams

Birželio 12 dieną vykusioje didžiausią verslo bendruomenę Kauno ir Marijampolės regione vienijančių Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Generalinėje asamblėjoje 2024 – 2027 m. kadencijai buvo išrinktas Kauno PPAR prezidentas, taryba, viceprezidentai. Taip pat buvo patvirtinta Kauno PPAR prezidento ataskaita už 2020 – 2023 metus, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų misija, vizija bei strateginės kryptys 2024 – 2027 metams.

Liepos 14-ąją Bačkonyse vyks jau 12-ąjį kartą „Dviračių turas“, kuris vienija didelę dviratininkų bendruomenę. Keletą metų šis dviračių turas vyksta Bačkonyse dėl itin geros trasos, kuri patinka tiek dviratininkams, tiek organizatoriams, tad aptarėme organizacinius darbus ir lauksime dviratininkų jau pamėgtoje trasoje. Šį renginį organizuoja VšĮ „Dviratai“ ir Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras.

Penktadienį buvo minima Gedulo ir vilties diena, tad kartu su komanda ir Kaišiadorių kultūros centru prisiminėme ir pagerbėme tremtinius. 1941-ųjų birželio 14-ąją pradėti masiniai lietuvių areštai ir trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per pirmąją okupaciją sovietai ištrėmė, nužudė, įkalino apie 23 tūkst. šalies gyventojų. Iš viso iki 1953 metų iš Lietuvos ištremta apie 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta. 1941 m. birželio 14 d. iš Kaišiadorių rajono ištremta beveik 200 gyventojų. Taip pat minėjimas vyko ir LR seime.

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna