Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Birželio 17-21 d.

Dar vienas vizitas švietimo įstaigoje – Žaslių pagrindinėje mokykloje. Ši mokykla viename iš gražiausių Kaišiadorių rajono miestelių, kur kiti atvykstantieji dar vadina mažaisiais Trakais. Kalbant apie pagrindinę mokyklą, tai su plačia šypsena mus pasitiko direktorė Asta, kuri aprodė mokyklos patalpas, papasakojo kaip jiems sekasi, o sekasi tikrai puikiai. Ištikrųjų smagu girdėti, kad direktorė su viskuo puikiai susitvarko, problemas išsprendžia su kolegomis, mokinius bei mokytojus vertina ir jais rūpinasi. Aišku susiduria su didesniu skaičiumi mokinių, kuriems reikia mokytojo padėjėjo ir didesnio įtraukiojo ugdymo, bet iš esmės su viskuo susitvarko mokyklos bendruomenė. Dar kas labai džiugina, kad maistas, kurį valgo mokiniai yra kokybiškas, skanus ir sveikas (išmėginome). Linkime sėkmės visai mokyklos bendruomenei.

Įgyvendinant akciją „Saugi vasara“ penkiose maudyklose atsiras vandens plūdurai saugumo zonų žymėjimui. Šiais metais pažymėtos bus šios maudyklos: Girelės II tvenkinys; Kiemelių ežeras; Statkūniškių ežeras; Kalvių ežeras; Neprėkštos ežeras. Sekančią vasarą atsiras ir kitose maudyklose. Vandenyje elkitės atsakingai.

Kaišiadoryse lankėsi Lietuvos gastroenterologų draugija, kuri jaunimo centre „Mazgas“ turėjo visuotinį LGD narių susirinkimą. Smagu, kad vis daugiau žmonių ir savo srities specialistų atranda mūsų kraštą.

Turėjome išvykstamąjį vizitą į UAB BHJ Baltic. Mus pasitiko direktorius Evaldas Čiuka ir personalo vadybininkė Indrė Zaksienė, kurie pristatė įmonės veiklą, ateities planus bei projektus. Kartu su kolege Jūrate aprodė ir gamybos procesus, išties įdomu ką mūsų mieste ar visame rajone veikia įmonės ir kaip joms sekasi. Dar kas labai džiugina, kad įmonės neretai savo iniciatyva prisideda prie renginių ar kitų projektų, kurie pagerina savo darbuotojų gyvenimo kokybę. Daugiau apie įmonę https://bhj.com/lt-en/

Šiemet Kaišiadorių suaugusiųjų mokykla švenčia 30-metį, tad nuvykome pasveikinti visą mokyklos bendruomenę bei, žinomą, direktorę Jurgitą Znatavičienę, kuri jau 16 metų eina vadovo pareigas. Dar kartą dėkojame už ilgametį, sėkmingą ir nuoširdų vadovavimą Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklai. Jūsų atsidavimas, profesionalumas ir išmintis neabejotinai padeda mokyklai sėkmingai klestėti. Taip pat dėkojame už Jūsų nenuilstamą darbą, rūpestį ir atsidavimą, kuris padarė mokyklą tokią, kokia ji yra šiandien. Jūsų pastangos ir nuolatinis darbas leidžia mokiniams žengti į priekį ir siekti savo tikslų, o mokyklos bendruomenę palaiko ir vienija. Linkime Jums naujų jėgų ir idėjų, kad ateinantys metai būtų dar sėkmingesni.

Šiandien Kaišiadorių mieste (prie didelės Norfos namų kvartalo) vyko žvyrkelių dulkėtumo mažinimo bandymas su įmone „Bio – Circle“ bendradarbiaujant su AB „Kelių priežiūra“. Jei šis būdas pasiteisins ir padės išvengti žvyrkelių dulkėtumo, tai prieisime ir prie kitų kelių visame rajone. Pagal naujausias technologijas sukurtas Bio Road Dust Control suriša grunto daleles, padidina kelio dangos stabilumą ir ilgaamžiškumą, taip sumažindamas eroziją ir provėžų susidarymą. Produktas Bio Road Dust Control yra netoksiškas dirvožemiui ir aplinkai, nedidina dirvožemio druskingumo, nekenkia augalijai. Bio Road Dust Control polimeras užtikrina ilgalaikę dulkių kontrolę, todėl šią priemonę reikia naudoti rečiau negu kalcio chlorido tirpalą.

Nuvykome padėkoti VĮ Valstybinių miškų urėdijai už didžiulę pagalbą organizuojant festivalį „Kas čia DAROS?!“. Taip pat padėkojome už nuoširdų bendradarbiavimą siekiant bendrų tikslų. Pabendravus su vadovais ir savo sričių specialistais supratome, kad surėmę pečius padarysime dar daug gražių darbų.

Vilniaus Žemynos progimnazija, Indijos Rishikul Vidyapeeeth Sonepat mokykla ir Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazija 10 metų kuria bendrystę ir vykdo kultūrinių-edukacinių mainų programą. Kultūrinių-edukacinių mainų programos tikslas – aktyvinti švietimo institucijų bendradarbiavimą, plėsti ugdytinių pasaulėžiūrą ir ugdyti toleranciją, susipažįstant su kitos šalies kultūra bei tradicijomis, švietimo sistemos naujovėmis, vykdyti bendras edukacines veiklas bei tobulinti mokinių pažinimo, komunikavimo, kultūrinę, socialinę ir emocinę kompetencijas. 2024 m. birželio 17 – 27 dienomis kultūrinių – edukacinių mainų programa vyks Lietuvoje. Į programą įtrauktos šios Lietuvos ugdymo įstaigos: Telšių meno mokykla, Druskininkų „Ryto“ gimnazija, Kėdainių Šviesioji gimnazija, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija, Dovainonių vaikų darželis, Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“. Šiandien rasdami laiko atvyko ir į Kaišiadorių rajono savivaldybę pabendrauti. Kultūrinių mainų koordinatoriai: Archana Sharma, Kriti, Gintarė Razulevičiūtė, Daiva Kalinauskienė, Natalija Kocienė ir Gina Erlickienė. Smagu, kad plačiai bendradarbiaujame ir su kitomis šalimis ne tik Europoje, bet ir Pasaulyje.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna