Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Birželio 24-28 d.

Birželio 25 – ąją dalyvavau J. E. Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metiniame pranešime Lietuvos Respublikos Seimo posėdžių salėje.

Pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje yra minima Globėjų diena. Siekiant atkreipti dėmesį į vaikų globą ir globėjus, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie vaikų globą, ketverius pastaruosius metus kiekvienoje savivaldybėje organizuojama vaikų globos renginių savaitė Globėjo dienai paminėti. Kaip ir ankstesniais metais, šiais metais nuo birželio 25 d. iki birželio 29 d. Kaišiadorių rajono savivaldybėje vyksta vaikų globos renginių savaitė, kurios tikslas – šviesti savivaldybių gyventojus vaikų globos tema bei paminėti Globėjo dieną. Šiais metais globos savaitės simbolis – sparnai, todėl daugelyje rajono vietų galėjote pamatyti sparnus bei juos „pasimatuoti“ ir pagalvoti apie vaikų globą.

Birželio 26 dieną vyko nuotolinis susitikimas su užsienyje gyvenančiais kaišiadoriečiais. Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Ignas Simonaitis pristatė jau įgyvendintus ir planuojamus įgyvendinti projektus. Vėliau vyko diskusijos apie galimybę papuošti geležinkelį dengiančią sieną piešiniais, apie kreipimąsi į litvakus dėl Žiežmarių sinagogos įrengimo finansavimo ir apie buvusios Verslo ir technologijų mokyklos likimą ir tokių mokyklų modelį Šveicarijoje.

Po darbų kartu su administracijos direktoriumi nuėjome į kolekcininkų klubo „Kaišedarai“ 10-mečiui skirtos knygos pristatymą Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje vyko aštuntokų išleistuvių ceremonija, kurios metu progimnazijos bendruomenė pasidžiaugė mokinių gabumais bei mokslo rezultatais, taip pat šventės metu buvo apdovanotas GIG (geriausias iš geriausių) mokinys.

Vyko susitikimas su UAB „Sunly Infra“ dėl Rumšiškių miestelio teritorijos bendrojo plano keitimo ir planavimo tikslų patvirtinimo ir dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koregavimo planavimo darbų programos patvirtinimo.

Šį ketvirtadienį vyko (jau septintasis šiais metais) eilinis Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo numatyti 26 tarybos sprendimų projektai. Posėdžio metu buvo svarstomi klausimai dėl Jono Aisčio vardo suteikimo Kaišiadorių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, prisidėjimo prie INTERREG projekto, turto nurašymo ir perdavimo, valstybinės žemės nuomos teisės suteikimo, nuomos sutarčių pakeitimo klausimai. Taip pat patvirtinami ar keičiami 5 savivaldybės tvarkos aprašai, nustatomi keleivių vežimo kelių transportu vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais tarifai ir bilietų kainos, 2025 metų nekilnojamojo turto, valstybinės žemės nuomos, žemės mokesčio tarifai ir lengvatos bei svarstomi kiti svarbūs klausimai. Visiems sprendimo projektams taryba pritarė.

Praėjusiais metais buvo vykdomas valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 142 Kaišiadorys–Žiežmariai ruožo nuo 2,360 iki 2,481 km (Gedimino g., ties prekybos centrais „Pasažas“ ir „Lidl“) atkarpos remontas. Nustatyti atliktų darbų defektai – nukrypimai nuo projekto. Šiuo metu yra parinktas naujas subrangovas. Po didelių pastangų ir ilgų derybų šiandien kelyje Nr. 142 Kaišiadorys–Žiežmariai ruožo 2,360 km – 2,481 km (Gedimino g. sankryža prie LIDL parduotuvės) prasidėjo dangos perklojimo darbai. Frezuojama asfaltbetonio danga iki skaldos pagrindo ir iš karto įklojami abu asfaltbetonio sluoksniai – pagrindinis ir apatinis. Atlikus paklotų sluoksnių laboratorinius tyrimus (apie porą savaičių), gavus tinkamus rezultatus, bus klojamas viršutinis 4 cm dangos sluoksnis. Remonto darbai organizuojami ir finansuojami UAB „Lidl Lietuva“.

Siekiant išspręsti neasfaltuotų rajono kelių, žvyrkelių dulkėtumo problemą, praėjusią savaitę Kaišiadorių miesto gatvėse buvo išbandyta nauja dulkėtumo mažinimo priemonė – naujų technologijų polimerai. Ši moderni priemonė yra puiki alternatyva įprastiems dulkėjimo mažinimo būdams, išsiskirianti saugumu, efektyvumu ir tvarumu, užtikrinanti švaresnę ir sveikesnę aplinką. Kaišiadorių mieste gyvenamojo kvartalo gatvėse buvo bandyti UAB „Bio Circle Balticum” polimerai. Šių naujų technologijų polimerų naudojimas pasižymi ilgalaikiu veiksmingumu, biologiniu skaidumu ir netoksiškumu. Tai ypač svarbu vietovėse šalia gyvenamųjų namų, intensyvaus eismo keliuose bei pavojinguose kelio ruožuose, kur dulkėtumo mažinimas gali ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę ir saugumą. Mažinti dulkėtumą ir jo sukeliamą neigiamą poveikį yra ypač svarbu. Tai ne tik padeda užtikrinti švaresnę aplinką, bet ir prisideda prie eismo saugumo. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip atrodo kelių dulkėtumo mažinimo procesas ir technologija bei koks yra poveikis kelio dulkėtumui po savaitės naudojant šias priemones tame pačiame kelyje. Galite pažiūrėti video, kuriame pamatysite rezultatą po savaitės.

Norime priminti, kad www.kaisiadorys.lt svetainėje galite užregistruoti problemą, kurią perduosime Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos specialistams. Apačioje rasite nuorodą į problemos registravimo skiltį https://survey123.arcgis.com/share/ed0bc5c14f0940a3b948f11d253f7785?portalUrl=https://kaisiadorys.maps.arcgis.com

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna