Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Birželio 3-9 d.

Praūžus 4 dienų festivaliui susitikome su visa organizacine komanda pasidžiaugti pavykusiu dideliu renginiu, pasidalinti įžvalgomis, atsiliepimais ir geromis emocijomis. Nors ir visi pavargę, bet nuotaikos geros ir einam ruoštis kitiems renginiams. Dar kartą dėkojame visiems partneriams ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie didžiausios Lietuvos kultūros sostinės renginio.

Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje Prienuose Kauno regiono merai pasirašė susitarimą dėl 2024–2029 m. Kauno regiono funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo. Šis susitarimas yra itin reikšmingas, nes jis atveria galimybes regionams bendradarbiauti žiniomis, įgūdžiais, organizaciniais ištekliais ir darbu, dalyvauti projektuose, užtikrinti reikalingą finansavimą ir vykdyti svarbius krašto projektus. Rengiant Strategiją, buvo identifikuotos bendros Kauno regiono savivaldybių problemos ir potencialas, organizuotos įvairios diskusijos, susitikimai bei aptarimai dėl galimų bendradarbiavimo sričių.

  1. Pagal parengtą Strategiją Kaišiadorių rajono savivaldybėje planuojama įgyvendinti penkis projektus:
    „Kultūros paveldo objektų pritaikymas lankymui Kaišiadorių rajono savivaldybėje“ (Žiežmarių sinagogos (kultūros paveldo objektas), esančios Vilniaus g. 6 Žiežmariuose, pritaikymas lankymui, įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir privažiavimo kelią, ir Maisiejūnų piliakalnio (kultūros paveldo objektas), esančio Maisiejūnų k., Kruonio sen., pritaikymas lankymui: laiptų į piliakalnį sutvarkymas, automobilių stovėjimo aikštelės prie piliakalnio įrengimas, pavėsinės su suoliukais įrengimas, mažosios architektūros elementų įrengimas).
  2. „Lietuvos etnografijos muziejaus pritaikymas lankymui“ (Lietuvos etnografijos muziejaus pritaikymas lankymui, įrengiant dviračių taką prie Lekavičiaus g. Rumšiškėse).
  3. „Girelės miško pritaikymas lankymui“ (Girelės miško Kaišiadorių mieste pritaikymas lankymui, įrengiant ir/ ar modernizuojant pažintinius takus, mažosios architektūros elementus, informacinę infrastruktūrą, pontoninius tiltelius, pažintines „stoteles“ ir kt. lankymui ir pažinimui reikalingą infrastruktūrą).
  4. „Informacinių technologijų ir techninės kūrybos projektas Kaišiadorių, Jonavos, Raseinių rajonų savivaldybėse“. Kaišiadorių rajono savivaldybė – pareiškėja, Raseinių rajono savivaldybė ir Jonavos rajono savivaldybė – projekto partnerės.
  5. „Krūties vėžio prevencinės programos prieinamumo didinimas Jonavos, Kauno ir Kaišiadorių rajonų savivaldybėse“.

Kaišiadorių atvirame jaunimo centre „Mazgas“ vyko apdovanojimų šventė „Triumfo ragas“. Ši šventė vyksta kiekvienais metais ir yra apdovanojami mokiniai už tarptautinių, respublikinių ir rajoninių olimpiadų bei konkursų pasiekimus. Taip pat buvo apdovanoti mokytojai, parengę šiuos mokinius ir padėję pasiekti aukštų rezultatų.

Birželio 4-6 dienomis Kaišiadorių šventosios Faustinos ugdymo centre lankėsi Lenkijos miesto Ostuda savivaldybės atstovai bei Švietimo ir reabilitacijos įstaigų komplekso direktorius. Susitikimo tikslas – vystyti bendradarbiavimą vykdant bendrus projektus ir mokinių bei mokytojų mainus siekiant semtis gerosios tarptautinės praktikos ir patirties. Ketvirtadienį delegacijų atstovai lankėsi Kaišiadorių rajono savivaldybėje, susitikimo metu pakalbėjome apie bendrus projektus.

Buvo perduotas gaisrinės automobilis ukrainiečiams humanitariniams tikslams.

Į savivaldybę atvyko Lietuvos šaulių sąjungos atstovai padėkoti už praėjusias pratybas ir aptarti esamą situaciją bei tolimesnes bendradarbiavimo galimybes.

Dar visai neseniai tarptautinis traukinys Vilnius – Ryga nestojo Kėdainiuose, bet šis puikus miestas nepasidavė ir į sustojimų stoteles LTG Link įtraukė Kėdainius. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis besidžiaugdamas pakvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės darbuotojus atvažiuoti Tarptautiniu traukiniu į Kėdainius ir pasisvečiuoti. Bendravimas su kitais miestais stiprina bendrystę, tad dėkojame merui Valentinui ir jo patarėjai Vilijai, kad suorganizavo mums įdomią dieną, grįžome pilni įspūdžių.

Vakar vyko tradicinis kultūrinis renginys Mototourism Sprint 2024, kurio metu dalyviai keliavo ir pažino istoriją, kultūros paveldą bei svarbius žmonės. Šį kartą renginio maršrute didelis dėmesys buvo skiriamas Kaišiadorims, nes esame Lietuvos kultūros sostinė. Dalyviai aplankė ne vieną Kaišiadorių rajono objektą bei paragavo tradicinės amatininkės Onutės Raudeliūnienės šakotį. Motociklininkai vakar startavo 10:00 val. nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir finišavo Kaišiadoryse, Teofiliaus Matulionio aikštėje.

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna