Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Gegužės 27-31 d.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre vyko tarpinstitucinis renginys „Socialinis darbas skyrybas išgyvenančiose šeimose: Kaip padėti?”. Ryškėja besikeičianti šeimų, kurioms teikiama pagalba, problematika. Socialiniai darbuotojai vis dažniau susiduria su ikiskyrybinio ar poskyrybinio laikotarpio iššūkiais šeimose. Daugėja besiskiriančių arba jau išsiskyrusių šeimų, kuriose kyla itin stiprūs konfliktai, nesutarimai su vaikų auklėjimu ir auginimu susijusiais klausimais. Neretai pagalbos (mediacijos arba psichologų) tėvai atsisako ar priima tik vienas iš tėvų, todėl socialiniam darbuotojui ir atvejo vadybininkui tampa sudėtinga veikti tokioje situacijose ir užtikrinti geriausius vaiko interesus. Ir vaikai, ir specialistai tampa situacijos įkaitais. Kaip padėti šeimai? Kokius įrankius galime suteikti specialistams? Turime ieškoti gerųjų praktikų svetur ir prisitaikyti geriausiai atliepiančias mūsų kultūrinį, socialinį bei ekonominį savitumą. Nacionalinės šeimos tarybos prie LR Seimo iniciatyva buvo suburta tarptautinė mokslininkų– ekspertų grupė, kuri parengė metodinį leidinį socialiniams darbuotojams.

Nuvykome į Elektrėnų savivaldybę, kurioje susitikome su dviem seimo nariais Raimundu Lopata ir Kęstučiu Vilkausku. Susitikimo metu aptarėme, kad organizuosime bendrą trijų savivaldybių (Trakų, Elektrėnų ir Kaišiadorių) diskusiją „Lietuva 2050“. Netrukus pasidalinsime informacija dėl šios diskusijos ir maloniai kviesime dalyvauti.

Turėjome paskutinį pasitarimą dėl festivalio „KAS ČIA DAROS?!“. Susidėliojome paskutinius akcentus bei apsitarėme svarbius klausimus, na, o dabar turime jau antrąją šio festivalio dieną, tad džiaukimės plačia programa ir kviečiu visus Jus į patį didžiausią šių metų renginį – pasimėgaukime.

Vyko pasitarimas su seniūnais dėl jiems rūpimų klausimų, vasaros sezonas prasidėjo, tad tikrai iškyla ne vienas klausimas, kurį reikia apsvarstyti. Darbų daug, bet visi kartu surėmę pečius padarome didelius darbus.

Šį ketvirtadienį vyko (jau penktasis šiais metais) eilinis Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo numatyti 62 tarybos sprendimų projektai. Taryba priėmė 60 sprendimų, 2 sprendimo projektai buvo atsiimti iš darbotvarkės. Posėdžio metu taryba patvirtino, 28 savivaldybei pavaldžių įstaigų, metinių ataskaitų rinkinius, savivaldybės strateginio veiklos plano bei biudžeto pakeitimus, priėmė sprendimus dėl turto perdavimo, projektų įtraukimo į regioninį plėtros planą, teikiamų atlygintinų paslaugų kainų nustatymo. Taip pat patvirtino Kaišiadorių socialinių paslaugų centro teikiamų socialinių paslaugų sąrašą ir įkainius, Žaslių miestelio bendrojo plano keitimo koncepciją, Kauno regiono funkcinės zonos strategiją bei priėmė kitus svarbius sprendimus. Verta paminėti, kad posėdžio pabaigoje vyko savivaldybės tarybos mažumos valanda, kurios metu opozicijoje esantys tarybos nariai galėjo valandą laiko uždavinėti klausimus merui bei savivaldybės administracijai. Norisi pasidžiaugti, kad opozicijai klausimų kyla vis mažiau, o tai akivaizdus savivaldybės darbo įvertinimas.

Šiandien Algirdo Brazausko gimnazija švenčia 100-metį, tad ryte buvo didelė garbė pasitikti gimnazistus ir kartu su gimnazijos direktore bei prezidente pakėlėme tris vėliavas: Lietuvos, Kaišiadorių ir gimnazijos. O po pietų vyko iškilmingoji dalis, kai buvo plojimais pagerbiami buvę mokyklos vadovai, mokytojai ir mokiniai, taip pat pasveikinti ilgamečiai mokyklos darbuotojai, išrinkti geriausi mokiniai ir gražiomis dainomis bei muzika išlydėti šių metų (100-mečio) abiturientai. Noriu išskirtinai padėkoti Kaišiadorių kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestrui „Džiaugsmas“ už praturtintą šventę ir Česlovui Krikščiūnui už nostalgiškas dainas ir tą smagią atmosferą gimnazijoje bei jos kieme. AČIŪ visai gimnazijos bendruomenei. Sėkmės mieli abiturientai, atvertę naują gyvenimo lapą nepamirškite, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės meras visada Jūsų laukia.

Noriu pasidžiaugti, kad Kaišiadorių miško parko estradoje ĮVYKS Tarptautinis chorų festivalis „Skambėkit, Kaišiadorys!”. Ir jokios negandos mums nebaisios, žinome ką darome ir dėl ko stengiamės! Norėjome ne tik padrikai nudažyti suoliukus, ką buvo numačius senoji valdžia, bet ir sutvarkyti chorų laiptus (nes jie šios šventės akcentas). Noriu išskirtinai padėkoti Savivaldybės administracijos direktoriui Karoliui Petkevičiui, kuris įdėjo labai daug pastangų, kad sekmadienį Tarptautinis chorų festivalis ĮVYKTŲ. Ši vieta skirta šventėms, tad naujai ištiestas takas, sutvarkyta estrada lauks švenčių organizatorių (ne tik Kaišiadorių kultūros darbuotojų, bet ir kitų). Daugiau apie miško parko estradą pakalbėsime kitos savaitės apžvalgoje.

NEPAMIRŠKITE, KAD LAUKSIME JŪSŲ ŠIANDIEN, RYT IR PORYT!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna