Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Gegužės 6-10 d.

Gegužės 6-8 dienomis Vilniaus ir Kauno regionuose vyko Lietuvos kariuomenės pratybos „PERKŪNO BASTIONAS 2024“, kurių metu dėmesys buvo skiriamas kariuomenės sąveikai su savivaldybėmis ir kitomis civilinėmis institucijomis ir organizacijomis civilių gyventojų apsaugos, pagrindinių valstybės funkcijų vykdymo užtikrinimo ir mobilizacijos klausimais. Gegužės 6 d. į savivaldybę atvyko Lietuvos kariuomenės priskirtas karo komendantas ir karo komendanto pavaduotojas dalyvauti pratybose kartu su Savivaldybės Mobilizacijos valdymo grupės nariais ir Ekstremalių situacijų operacijų centro nariais. Jau pirmo susitikimo metu buvo sudaryta pratybų darbo grupė į kuria buvo pakviesti dalyvauti policijos komisariato atstovas, ligoninės atstovas, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas ir, žinoma, savivaldybės atstovų. Pratybų metu buvo glaudžiai bendradarbiaujama su karo komendantu, jo pavaduotoju vykdant gaunamas užduotis. Atsisveikinant karo komendantas padėkojo už sklandžiai vykusias pratybas.

Kartu su administracijos direktoriumi pasveikinome „Kaišiadorių aidų“ ir „Atspindžių“ žurnalistus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

Seimo Konstitucijos salėje kartu su daugeliu savivaldybių merais bei seimo nariais dalyvavau diskusijoje „Metai po naujojo Vietos savivaldos įstatymo įsigaliojimo: ar jis sustiprino savivaldą?“. Diskusijos metu buvo aptariami sprendimai priimti prieš metus ir naujojo įstatymo modelio elementai, teisinės įstatymo kolizijos, mero institucijos teisių bei pareigų įtvirtinimas įstatyme bei kitos Vietos savivaldos įstatymo tobulinimo galimybės.

Vyko susitikimas su Žydų kultūros paveldo asociacijos pirmininku Daumantu Levu Todesu. Susitikimo metu buvo aptarti autentiškų daiktų, esančių Kaišiadorių rajone, perdavimo Žiežmarių sinagogai galimybės bei kiti klausimai.

Susitikau su beprotiškai stipria asmenybe Ajana Lolat – Pažarauskiene. Balandžio mėnesio pradžioje „Svajonių žygį“ su ramentais pradėjusi, Guinnesso rekordininkė, įveikusi daugiau kaip 220 km, pasiekė Kaišiadorių rajoną. Stiprios žinutės nešina moteris siekia ne tik šviesti Lietuvos visuomenę apie negalią, normalizuoti ją ir įkvėpti asmenis turinčius negalią išdrįsti siekti savo tikslų, bet ir pabrėžti šunų asistentų naudą bei svarbą neįgaliems žmonėms, kasdieniuose jų darbuose. Taip pat moteris pasidalino įspūdžiais apie jau įveiktą distancijos dalį bei gerąją patirtį mūsų rajone, ypač Šv. Faustinos ugdymo centre. Ajanos „Svajonių žygis“ prasidėjo balandžio 9-osios rytą, jos gimtinėje, Usėnų kaime. Iš viso kelionė tęsis net 320 km per Lietuvą, o žygio finišas prognozuojamas gegužės 24 d. Druskininkuose.

Gegužės 5 d. yra minima Vandentvarkos darbuotojų diena. Profesinės šventės proga nuoširdūs sveikinimai skrieja šios labai svarbios ir reikalingos srities specialistams, žmonėms, kurių kasdienis darbas visuomenei užtikrina gyvybiškais svarbaus išteklio – geriamojo vandens – kokybę, tiekimą šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį nuotekų tvarkymą. Taip pat UAB „Kaišiadorių vandenys“ darbuotojams už pareigingą, sąžiningą ir ilgametį darbą buvo įteiktos padėkos.

Kiekvienais metais gegužės antrąjį penktadienį yra minima buhalterių diena, tad kasmet Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras organizuoja išvykstamąją kelionę buhalterėms, kurios dirba Kaišiadorių rajone. O šiemet yra jubiliejinė 20 – oji buhalterių diena ir ją minėti pradėjo Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje. Taip sutapo, kad šiandien (gegužės 10 d.) katedra švenčia 88 metų konsekravimo sukaktį, tad šventė ne tik buhalteriams bet ir katedros bendruomenei.

Kaišiadorių rajono savivaldybėje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos vadovas Saulius Greičius. Susitiko metu buvo aptarti mobilizavimosi bei evakavimosi planai, Kaišiadorių rajone esančių priedangų skaičius bei būklė. Noriu pasidžiaugti jog ministrė labai gerai įvertimo mūsų rajono bendrą pasirengimą ekstremalioms situacijoms. Taip pat primenu, kad norint tinkamai pasirengti ekstremaliai situacijai, kur pasislėpti, kaip pasiruošti ir ką susidėti, būtina susipažinti su reikalinga bei naudinga informacija, kurią rasite internetiniame puslapyje http://www.lt72.lt/ .

Jaunimo centre „Mazgas“ kartu su seimo nariais Raimundu Lopata, Edita Rudeliene ir Andriumi Bagdonu dalyvavau diskusijoje „Pilietybės išsaugojimas – kodėl tai svarbu kiekvienam lietuviui“.

Labai džiaugiuosi, kad Kaišiadorys – TOP penketuke pagal švietimo rodiklius. Žurnalas „Reitingai“ vienuoliktą kartą paskelbė naujausius švietimo reitingus. Juose, kaip įprastai – geriausios gimnazijos, aukščiausius mokinių pasiekimus demonstruojančios savivaldybės ir šalies aukštųjų mokyklų vertinimas. Žurnalas „Reitingai“ sudarė ir savivaldybių reitingą pagal abiturientų pasiekimus. Savivaldybių TOP penketuką pagal švietimo rodiklius sudarė Vilnius, Kaunas, Palanga, Šiauliai, Kaišiadorys.

Šį sekmadienį nepamirškite atlikti pilietinės pareigos ir nueiti balsuoti. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna