Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Liepos 1-6 d.

Pietų pertraukos metu aplankėme neseniai Žasliuose atidarytą trijų nuostabių moterų „Lapės arbatinę“. Žasliams jau seniai reikėjo vietos, kurioje būtų galima papietauti ar suvalgyti skanių ledų su kava. Kaip pačios savininkės minėjo, jau sunku suktis, reikia pastiprinimo, o tai geras ženklas, kad vieta populiarėja. Sėkmės linkime Valentinai, Astai ir Raimondai.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) iškilmingo renginio metu buvo paminėta artėjančios Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Šventinio renginio metu buvo įteiktos padėkos ne tik ministerijai pavaldžių įstaigų specialistams ir pareigūnams, bet  ir 17-ai šalies savivaldybių už civilinės saugos stiprinimą – lyderystę plečiant priedangų tinklą. Padėka įteikta ir  Kaišiadorių rajono  savivaldybei, nes rajone parinktos ir paženklintos 149 priedangos. Ministrė A. Bilotaitė dėkojo savivaldybių vadovams už proveržį šioje srityje, iniciatyvą ir rūpinimąsi žmonėmis.

Nemaitonių seniūnijoje, Varkalių kaime vyko susitikimas su Pievų gatvės gyventojais, dėl paviršinio vandens nuvedimo ir drenažo įrengimo galimybės. Gyventojų susitikime kartu su manimi dalyvavo administracijos atstovai, seniūnė ir Aplinkos apsaugos departamento atstovas. Buvo aptarta susidariusi problema, pateikti sprendimo būdai.

Nuvykome į VšĮ Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centrą apžiūrėti naujų operacinių bei pakalbėti apie pasikeitusias struktūros naujoves. Norime pasidžiaugti, kad šiai dienai yra atliktos 44 operacijos: otorinolaringologinės, ginekologinės ir artroskopinės. Daugiausia yra atlikta operacijų artroskopu. Minimaliai invaziniu būdu atliekamos artroskopinės operacijos itin vertinamos dėl šiuolaikiškumo, jos nepalieka randų, jų metu mažiau žalojami aplinkiniai audiniai, pacientas greičiau sveiksta. Džiaugiuosi, kad vis daugiau operacijų vyksta mūsų sveikatos centre, tikiu, kad ir gyventojai tuo džiaugiasi.

Dainų šventėje vakar vyko šokių diena „Amžių tiltais“, tad nuvykau aplankyti Dainų šventės dalyvių ir palaikyti Kaišiadorių rajono šokėjus. Savaitė mūsų krašto dalyviams buvo tikrai intensyvi, bet dalyvauti tokiame renginyje ir atstovauti savo kraštą, manau, kad yra svajonė. Didžiuojuosi visais šokių kolektyvais, chorais, šokėjais ir jų vadovais.

Šiandienos rytas prasidėjo sinagogoje, kurioje vyko Žiežmarių greitųjų šachmatų turnyras valstybės dienai paminėti. Smagu, kad sinagogoje vyksta įvairūs užsiėmimai visomis progomis. Ačiū organizatoriams, kurie pritraukė ne vieną šachmatų žaidėją.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna