Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Kovo 11-15 d.

Kovo 11-ąją šiemet gyventojai minėjo tiek fiziškai, tiek protiškai. Visi rinkomės į Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedrą, kurioje buvo vedamos šventiškos mišios, vėliau visi rinkomės į Teofiliaus Matulionio aikštę, pradėjome nuo Lietuvos vėliavos pakėlimo kartu su Lietuvos krašto apsaugos pajėgų savanoriais, toliau maži ir dideli įveikė 1990 metrų bėgimą ir po visko leidomės į 11 km žygį už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

15 val. Kaišiadorių kultūros centre vyko protmūšis „Kaišiadorių ambasadorius 2024“, kuriame dalyvavo 10 komandų, šį protmūšį organizavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras. Per 10 metų jie apkeliavo 11 seniūnijų, bet, deja, šis kartas buvo paskutinis, tad lauksime kitų žaidimų, sveikiname komandą „Varsa“, kuri laimėjo I vietą. Na, o vėliau leidomės pasiklausyti grupės „Subtilūs“ ir Valeriya Kucherenko koncerto.

Savivaldybėje svečiavosi VšĮ „Moto Baltija“ atstovai, kurie žinodami, kad šiais metais esame Lietuvos kultūros sostinė nori organizuoti „Mototurizmo sprintas 2024“ renginio finišą Teofiliaus Matulionio aikštėje. Mums idėja labai patiko, tad birželio 8 d. sutiksime daug svečių iš visos Lietuvos atvyksiančius motociklais.

Vyko diskusija dėl rengiamų sveikatos centro restruktūrizavimo sąlygų ir su sąlygomis susijusiais procesais bei kalbėjomės apie paraiškos teikimą agentūrai.

Vykome į paskutiniąją TŪM projekte dalyvaujančią mokyklą – Žiežmarių gimnaziją. Mus pasitiko gimnazijos direktorė Eglė Raudeliūnienė ir pavaduotojas Valdas Žukauskas, pakalbėjome apie TŪM projektą, patyčias tarp mokinių ir šiai dienai aktualią temą elektronines cigaretes bei narkotikus mokykloje, tai bene opiausia problema su kuria susiduria visos Lietuvos mokyklos, tad mums labai svarbu žinoti, kaip mokyklų vadovai su tuo tvarkosi. Išklausę direktorės mums pasidarė tikrai ramiau, nes ji tikrai padaro „extra“ žingsnių ir reikiamą prevenciją reikalui esant atlieka. Kadangi visai neseniai Žiežmarių bendruomenės facebook puslapyje anonimas buvo pateikęs informaciją apie socialinę pedagogę, tad apie tai pakalbėjome su direktore, nes turime vis tiek atkreipti dėmesį nors tai ir anonimo informacija viešoje erdvėje. Na, o kalbant apie mokyklos infrastruktūrą, tai išgirdome, kad reikalinga tvora, kurios reikia mokinių saugumui.

Susitikome su UAB SID apšvietimas atstovais, kurie pristatė savo veiklą, įgyvendintus projektus bei kuo jie yra išskirtiniai nuo kitų gamintojų. Taip pat parodė savo geriausius projektus, kuriuos yra įgyvendinę. Plačiau apie juos rasite paspaudę nuorodą https://www.sidapsvietimas.lt/

Vyko diskusijos su Palomenės seniūnu, Palomenės kultūros centro direktore, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Ilona Grabijoliene ir Turto valdymo skyriaus vedėja dėl buvusios Zūbiškių mokyklos pastato dalies, kurioje įsikūrusios savivaldybės įstaigos. Aptartos kultūros įstaigų veiklos organizavimo alternatyvos. Pasiūlyta efektyviau išnaudoti prie šio pastato priskirtą žemės sklypo dalį, įrengti ir sutvarkyti kaimo bendruomenei pritaikytą viešąją erdvę.

Šiandien dalyvavome pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamame renginyje, kuriame buvo pristatyti 2023 m. pasiekti bendri rezultatai ir 2024 m. planai.

Naujienos ir kiti darbai

Savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Petkevičiaus iniciatyva siekiant gerinti esamos vietovės patrauklumą ir padidinti gyventojų gyvenimo kokybę, pradėti Girelės II tvenkinio tvarkymo (valymo) rangos darbai. Darbai vykdomi pagal techninį darbo projektą Nr. 23/111-TDP-VT „Girelės II tvenkinio, esančio Kaišiadorių mieste, valymo projektas“. Projekte numatyta nušienauti pakrantėje esančią augmeniją (apie 0,3 ha). Makrofitai ir kita vandens augalija Girelės II tvenkinyje valomi 0,70 ha plote. Taip pat bus išrauti seni kelmai bei sutvarkyti krūmai. Bendra sutarties kaina su PVM – 21778,79 Eur, darbus atlieka UAB „Datavla“. Sutvarkytoje tvenkinio pakrantėje netrukus bus pastatytas ir Kaišiadorių miesto ženklas.

Šiuo metu pradėtas vykdyti pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Sporto al. iki miško parko estrados Kaišiadorių mieste rekonstravimo supaprastintas projektas. Takas bus 2,5 m pločio su 0,5 m (0,25 m) pločio kelkraščiais, įrengiant naują asfalto dangą, esamos vandens pralaidos demontuojamos ir keičiamos naujomis. Rangos darbų sutarties užbaigimo terminas su statinio pripažinimo tinkamu naudoti procedūromis ne vėliau kaip iki birželio 20 d., fizinius darbus tikimasi atlikti anksčiau. Sutarties vertė – 154382,69 euro.

Vasario mėnesį buvo pasirašyta Miško parko estrados atnaujinimo sutartis, kurioje numatyti suoliukų medinės dalies pakeitimo darbai, kalibruota bei vakuuminiu būdu impregnuota mediena užtikrins ilgesnį medienos naudojimo laikotarpį. Taip pat sutartyje numatyta terasinėmis lentomis aptaisyti aptrupėjusius ir estetinį vaizdą gadinančius choro laiptus. Visi numatyti darbai numatomi atlikti iki gegužės 1 dienos. Sutarties vertė – 51470,40 euro.

Dar dvi Kaišiadorių rajono savivaldybės TŪM mokyklų erdvės: Rumšiškių A.Baranausko gimnazijos daugiafunkcinė salė ir Žiežmarių gimnazijos sensorinis kambarys – suremontuotos ir pradėtos pildyti įranga bei priemonėmis mokinių kultūrinės raiškos plėtojimui ir palankios emocinės aplinkos ugdymuisi kūrimui.

Didysis Velykų turgus Žasliuose jau šį sekmadienį, susitikime ten!

Kviečiame pagaminti inkilą, kuris puoš mūsų inkilų alėją, BŪTINAI praneškite šiuo el.p. viktorija.kanapinskaite@kaisiadorys.lt , jei norite pagaminti.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna