Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Kovo 4-8 d.

Pirmadienį turėjome susitikimą su Kaišiadorių muziejaus atstovais ir Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024 ambasadoriumi, virtuvės šefu Robertu Gursku. Ambasadorius nori prisidėti prie Lietuvos kultūros sostinės metų, tad kartu su Nijole Adukoniene sugalvos edukaciją/degustaciją su kaišiadorietiškais patiekalais.

Vykome į Kaišiadorių rajono priešgaisrinės tarnybos Žaslių poskyrį. Kartu su Žaslių klebonu šventinome naujai įsigytą priešgaisrinės gelbėjimo automobilį.

Nuo kovo 4 d., laimėjęs konkursą, darbą pradėjo naujasis Žaslių seniūnas Albertas Lakštauskas. Naujasis seniūnas yra ilgametis Žaslių gyventojas, tad linkime sėkmės naujose pareigose bendraujant su gyventojais ir bendradarbiaujant su Savivaldybe.

Pirmadienį įvyko darbinis susitikimas su projektų vadove Andželika Kažiene, kuriame buvo aptartos Rumšiškių miestelio bendrojo plano alternatyvos ir Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano koregavimo atsinaujinančių išteklių energijos objektų projektiniai sprendiniai.

Kovo 5 dieną Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Kaišiadorių kultūros centru surengė renginį verslininkams „Kultūros sostinės metai: galimybės verslui“. Apie kultūros sostinės projektą pasakojo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Ilona Grabijolienė, apie galimybes verslui pasakojo Kaišiadorių TVIC direktorė Giedrė Streikauskaitė ir apie pagrindinius renginius ir ko tikisi iš verslo renginiams pristatė Kaišiadorių KC direktorė Lina Brazionienė. Po pristatymo verslininkai dalijosi mintimis, pasiūlymais ir kuo jie gali prisidėti, tad džiugu, kad mūsų verslas įsitraukia visada į renginius ir padeda juos suorganizuoti dar geriau – dėl to ir esame stiprūs. Po pagrindinės dalies prie kavos puodelio picerijos „Pica mica“ vadovė vaišino kaišiadorietiška pica ir tulpių parką Lapainioje turintis Tautvydas Gurskas pristatė bei vaišino amelankio uogų produktais, tad turėjome progą susipažinti ir su vietiniais produktais.

Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Redos ir Virginijaus Brazių antikvarinių drožtukų kolekcijos paroda.

Susitikome su AB „Kelių priežiūra“ atstovais, kalbėjomės apie žvyrkelių būklės stabilizavimą ir duobių taisymus.

Šią savaitę pas mus svečiavosi Prienų ir Kėdainių rajono savivaldybių atstovai, kurių vizito tikslas buvo sužinoti kuo daugiau informacijos apie parengtą Lietuvos kultūros sostinės projekto paraišką bei sužinoti apie pasiruošimą šiems svarbiems metams. Ilona Grabijolienė labai gražiai pristatė, kaip viskas vyko, ko reikėjo ir kas jai padėjo paraišką užpildyti bei paminėjo, kad jeigu reikės šiek tiek pagalbos – visada padės. Savivaldybių atstovai išvažiavo tikrai su daugiau žinių apie Lietuvos kultūros sostinės projektą, tad linkime jiems sėkmės ir tikimės, kad jiems laimėjus atvyksime jų aplankyti.

Turėjome galimybę nuvykti į UAB „Danish Wood Windows“ ir pamatyti įmonės veiklą iš arčiau. Mus pasitiko vadovas Jens Joern Nielsen, kuris ir aprodė mums įmonės patalpas bei įrangą. Labai sužavėjo tas, kad ši įmonė nėra susitelkus į masinę gamybą, bet restauruoja paveldą arba atkuria iš pateiktų nuotraukų ar brėžinių produktą. Šiai įmonei yra šiek tiek daugiau nei 14 metų ir kaip pats vadovas sakė turi 45 darbuotojus. Taip pat pamatėme, kad nuo 2021 iki 2023 m. jie yra gavę stipriausi Lietuvoje įvertinimą, kuris simbolizuoja, kad šiai įmonei yra tikrai kuo pasidžiaugti.

Vilniuje vyko „Lietuvos eksporto prizas 2023“ apdovanojimų renginys, jame buvo apdovanoti geriausi metų eksportuotojai, metų vadovė ir Rūmų sistemos augimą puoselėtojai.

Ketvirtadienį vyko Kaišiadorių rajono savivaldybės sporto apdovanojimų „Auksinis šuolis“ renginys. Auksinis šuolis – daug pastangų ir kantrybės reikalaujantis šuolis. Kad nušoktum savo auksinį šuolį turi tikėti, turi kantriai ir prasmingai šokti, matuoti nušoktą atstumą, dar kartą šokti ir taip nesuskaičiuojamą kiekį kartų,- sakė Jurgita Truskauskienė. Iš viso Auksinio šuolio statulėles gavo 14 Kaišiadorių rajono savivaldybės sportininkų, tad dar kartą sveikinu juos! O, aš norėčiau kiekvieną pakviesti laisvalaikį praleisti kuo aktyviau, nes tai ir yra mūsų geros nuotaikos bei energijos šaltinis.

Šiandien į savivaldybę tradiciškai atrepsėjo dvi penktokų klasės, kurios norėjo susipažinti su mero veikla ir išgirsti, kaip vyksta darbas savivaldybėje. Visada smagu susitikti su smalsiais mokiniais, kurių klausimai neretai grąžina į praeitį.

Sveikiname Jus mielas moteris su Tarptautine moters diena ir linkime Jums ne tik puošti Mūsų gyvenimus, bet ir kurti daug gerų dalykų!

Naujienos ir kiti darbai

Kaišiadorių savivaldybėje nuo kovo mėn. pradžios UAB „Barbora“ pristato prekes! Tiek mes, tiek Kaišiadorių gyventojai prašė, kad atsirastų ši paslauga, tad jau galite ja pasinaudoti. Jeigu nerandate savo adreso, kreipkitės pagalba@barbora.lt

Kviečiame sukurti inkilą mūsų alėjai, kuri yra šalia miesto stadiono! Visą informaciją rasite renginio aprašyme https://www.facebook.com/events/1152129205943148/?ref=newsfeed

Norime pasidžiaugti, kad Lietuvos kultūros sostinės metams gavome labai gražią dovaną, kurią pamatyti gali kiekvienas gyventojas arba miesto svečias eidamas link meilės ąžuolo (Girelės miške), tai Kaišiadorių kultūros centro medžio drožinėjimo būrelio sukurtos skulptūros. Dėkojame Vidmantui Kapačiūnui ir jo mokiniams.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna