Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Lapkričio 27 d. – gruodžio 1 d.

Antradienis prasidėjo darbingai, vykau į susitikimą su Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu dėl sveikatos priežiūros reformos. Pastaruoju metu Lietuvos regionų asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ligoninėse ir pirminės sveikatos priežiūros centruose) ėmė stigti specialistų (gydytojų, slaugytojų). Savivaldybės priverstos lenktyniauti, žadėdamos specialistams kuo patrauklesnes darbo sąlygas, konkuruoti vienos su kitomis žadėdamos papildomas išmokas, nuviliodamos specialistus. Visų savivaldybių finansinės galimybės labai skirtingos ir jos vis tiek negali konkuruoti su didžiųjų miestų asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Esant specialistų trūkumui, iškilo grėsmė asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumui, atsiranda eilės patekti pas gyd. specialistus, ima trūkti šeimos gydytojų. Trūkstant darbuotojų ir išaugus darbo krūviams, nukenčia paslaugų kokybė. Pateikiau klausimus, kurie mūsų savivaldybei labai svarbūs, lauksime atsakymo raštu, nes ministras ne į visus galėjo atsakyti.

Turėjome susitikimą su UAB „Mens Mentis“ įmonės vadovais. Po keleto mėnesių derybų su įmonės vadovais pavyko susitarti dėl senų ir apleistų buvusios veterinarinės – sanitarinės utilizacijos gamyklos pastatų Kaišiadorių mieste, Pramonės g. 6 ir 8, sutvarkymo. Į minėtą teritoriją įmonė planuoja investuoti apie 100 tūkst. eurų, kurie bus panaudoti pastatų ir aplinkos tvarkymui, apleistų pastatų teritorija bus aptverta, nugriauti pavojingi pastatai, o saugūs – užkonservuoti. Taip pat numatyta išvalyti senų želdynų teritoriją. Atlikus šiuos darbus, teritorija bus švaresnė, o ją aptvėrus – saugesnė ir sunkiau prieinama pašaliniams asmenims.

Kartu su administracijos direktoriumi buvome pakviesti į draugystės priešpiečius bendruomeniniuose vaikų globos namuose. Šeimos namai lapkričio mėnesį persikraustė į naujus bendruomeninius vaikų globos namus Žaslių miestelyje. Draugo diena – naujų namų kuriama tradicija, kai tą dieną norisi pasikviesti ištikimiausius draugus, nes geri draugai – žmogaus didžiausias turtas, nes jų pečiai, kai reikia, bus šalia. Paparčių šv. Juozapo šeimos namuose šiuo metu auga 12 vaikų, 7 vaikai gyvena naujuose namuose Žasliuose. Šiems namams padovanojome tautinę vėliavą, kuriai reikės pastatyti stiebą, kad prie naujų namų visada trispalvė plevėsuotų.
Vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojamas nuotolinis renginys “(Ne)rimtai: kaip išversti „pabėgėlių įtrauktis ir integracija“ į savivaldos praktiką?“. Iš arčiau pažvelgėme į pabėgėlių iš Ukrainos (ir kitų šalių) Lietuvoje įtraukties savivaldybėse temą, bei renginio organizatoriai suteikė galimybę susipažinti su gerąja Lietuvos savivaldybių praktika. Per beveik 2 metus Lietuva priėmė daugiau nei 50 000 pabėgėlių iš Ukrainos, ir buvo manyta, kad jie greitai grįš namo, tačiau UNHCR tyrimai rodo, kad pabėgėlių, kurie artimiausiu laiku neplanuoja grįžti į Ukrainą, skaičiai auga.
Dalyvavau „Skaidrumo akademija“ organizuojamame nuotoliniame renginyje „Imti ar neimti? Dovanų politikos praktinis taikymas“. Renginio metu Specialiųjų tyrimų tarnybos imuniteto padalinio – Saugumo skyriaus vadovas Juozas Berenta papasakojo apie dovanų politikos principus, kuo skiriasi dovana nuo kyšio, o savo patirtimis, kaip organizacijose įgyvendinamos ir praktikoje veikia dovanų gavimo ir teikimo tvarkos bei susiję procesai, pasidalino viešojo ir privataus sektorių atstovai iš VĮ „Registrų centras“, VĮ „Regitra“ ir AB „Telia Lietuva“.
Lapkričio 30 d. kartu su savivaldybės darbuotojais, kurie kuruoja kultūrinę veiklą ir Kaišiadorių kultūros centru vykome į Tauragę, kuri 2023 metus nešė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Ketvirtadienio vakarą Tauragės meras Dovydas Kaminskas mums perdavė kultūros sostinės simbolį – gintarinį medį! O jau visai netrukus, sausio 20 d. atidarysime kultūros sostinės metus Kaišiadoryse, tad laukite naujienų!
Kreipėmės į internetinę parduotuvę „Barbora“ dėl veiklos Kaišiadorių rajone. Pastaruoju metu pastebėjome gyventojų susidomėjimą, gauname paklausimų Kaišiadorių mieste ir apylinkėse dėl galimybės naudotis internetinės parduotuvės „Barbora“ teikiamomis paslaugomis. Gyventojai teiraujasi, ar yra galimybių ir planų naudotis internetine parduotuve www.barbora.lt Kaišiadorių rajone. Iki šiol Kaišiadorių rajone nė vienas prekybos tinklas mūsų gyventojams nesuteikia galimybės užsisakyti maisto produktų internetu ir juos gauti pageidaujamu adresu. Tai turėtų didelės reikšmės visai mūsų bendruomenei bei prisidėtų prie šiuolaikinės prekybos plėtros regione. Dabar lieka laukti žinių.
Į savaitę per gyventojų problemų registravimą gauname po 1 – 2 problemas, kurias perduodame seniūnijoms ar savivaldybės administracijos darbuotojams, kad kuo greičiau ir sklandžiau vyktų darbas ir būtų atsakyta kiekvienam gyventojui, kuris pastebėjo problemą. Vienos problemos sprendžiasi greičiau, kitos lėčiau, bet aš labai džiaugiuosi, kad esame kaip vienas kumštis, kuris dirbame išvien dėl Kaišiadorių rajono.
Ketvirtadienį atsisveikinome su ilgamečiu Kaišiadorių kultūros centro direktoriumi Arnoldu Škimeliu. Kultūros centre Arnas dirbo 30 metų, tad nuoširdžiai jam padėkojome už jo atliktus darbus ir palinkėjome sėkmės bei sveikatos naujame gyvenimo etape. Nuo gruodžio 1 d. laikinai direktoriaus pareigas eis Kaišiadorių kultūros centro režisierius Audrius Baniūnas. Artimiausiu metu bus skelbiamas atviras konkursas į Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pareigas.
Šiandien Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje vyko „GiG mokinys“ (Geriausias iš geriausių mokinys) konkurso pristatymas visuomenei. Konkurso tikslas – skatinti mokinių lyderystę, aukštų rezultatų siekį, Progimnazijos vardo garsinimą. Smagu buvo prisidėti prie komisijos sudėties.
Šiltiems orams praėjus į svečius šiandien atvyko Elektrėnų ralio organizatoriai, kurie 2023 m. rugsėjo mėn. organizavo tradicinį „Rally Elektrėnai 2023“. Organizatoriai padėkojo už prisidėjimą prie ralio organizavimo ir pakalbėjome apie ateinančius metus, planų šie imlūs organizatoriai turi labai daug, tad mums belieka juos palaikyti.

Naujienos ir kiti darbai

Šiemet Savivaldybės organizuotam Kalėdinio atviruko konkursui pristatyti 107 atvirukai. Nuoširdžiai dėkojame visiems vaikams ir suaugusiems, kurie pateikė savo pieštus ir kurtus atvirukus. Visi konkursui pateikti darbai buvo ne tik gražūs, bet ir atspindėjo jūsų talentą, kūrybiškumą, kalėdinį džiaugsmą. Gabrielės Janonytės pieštas atvirukas bus atspausdintas ir taps Savivaldybės dovana-sveikinimu. Darbų autoriai bus apdovanoti prizais.
Informuojame, kad pagal Aplinkos apsaugos departamento išduotą leidimą išvalyti 10-ties arų plotą nuo meldų ir makrofitų, buvo atlikti Gudienos I tvenkinio pakrančių valymo darbai. Projektą įgyvendino Savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrius, lėšos skirtos iš Aplinkos apsaugos programos. Darbus atliko UAB MOBARN-LT. Kaišiadorių apylinkės seniūnija.
Nuo 2023 m. lapkričio 27 d. pradėjo darbą naujoji Kaišiadorių socialinių paslaugų centro direktorė Žydrūnė Marčiulionienė. Linkime sėkmės naujose pareigose!

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna