Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Vasario 26 d. – kovo 1 d.

Pirmadienį vyko Kauno regiono atliekų centro dalininkų posėdis, kurio metu buvo priimti sprendimai, dėl maisto atliekų surinkimo Kauno regione. Buvo apžiūrėti Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai, kur galima suprasti atliekų rūšiavimo svarbą, nes jų atskyrimas yra sudėtingas ir brangiai kainuojantis procesas.

Dvi dienas kartu su administracijos direktoriumi turėjome mokymus, kuriuos organizavo Lietuvos savivaldybių asociacija. Mokymų metu buvo aptartos šios temos: „Savivaldybių vaidmuo valstybės gynime: nuo strategijų iki praktikos“, „Žemės reforma: esminiai pokyčiai, naujos kompetencijos, funkcijų apimtis“, „Informacija apie referendumą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo“, „Lyderystė ir stipri komanda“ ir „LSA veiklos Europos Sąjungos institucijose (Europos Regionų komitete, Europos Tarybos vietos ir regionų valdžios kongrese, CEMR) pristatymas.

Antradienį vyko Kaišiadorių r. policijos komisariato 2023 m. veiklos ataskaita, kurią visuomenei pristatė policijos komisariato viršininkas Jurgis Ostromeckas. Norime pasidžiaugti, kad kiekvienais metais rodikliai vis geresni ir kad mūsų rajonas yra saugiausias visame Kauno regione, tad noriu padėkoti ne tik Jurgiui, bet ir visai jo komandai už didžiulį indelį saugant mūsų rajono žmones. Žinau, kad ateityje kartu nuveiksime tikrai nemažai darbų vardan gyventojų saugumo.

Vyko susitikimas su UAB „Komfovent“ vadovais ir jų gamyklos statybos darbus atliekančios UAB „Keista“ atstovais, susitikimo metu buvo aptarti vykstantys darbai. Galime pasidžiaugti, kad įmonė į pagalbą aktyviai pasitelkia vietinius verslininkus ir ūkininkus, o investicijos šiame etape jau siekia apie 6 mln. Eur.

Vyko susitikimas su kolekcininkų klubo atstovu Virginijumi Braziu, susitikimo metu taip pat dalyvavo Kaišiadorių kultūros centro bei viešosios bibliotekos direktorės. Susitikimo tikslas – parodos bei edukacijos, kurias Virginijus gali eksponuoti bei pravesti. Patirties labai daug, jo kolekcijų parodos buvo ne viename Lietuvos mieste eksponuojamos.

Ketvirtadienį turėjome susitikimą su Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 5B klasės moksleiviais, kurie smalsiai atkeliavo į Kaišiadorių rajono savivaldybę sužinoti apie mano, kaip mero darbą, su kokiais sunkumais susiduriu, kas labiausiai patinka man darbe ir pan. Visada smagu pabendrauti su aktyviais bei žingeidžiais moksleiviais.

Taip pat turėjome susitikimą su dienraščio „Kauno diena“ vadovais, kurie žinodami, kad Kaišiadorys šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė atvyko pristatyti savo veiklos bei pareiškė norą prisidėti prie Kaišiadorių rajono garsinimo Kauno mieste, Kauno rajone bei Klaipėdoje.

Šiandien su A. Brazausko gimnazistais, mokytojais, sveikatos specialistais diskutavome kas lemia, kad vieni žmonės sportuoja, leidžia laisvalaikį fiziškai aktyviai, o kiti ne? Mokytojai pasidalino rūpestį keliančiais duomenimis apie prastą kūno kultūros pamokų lankymą, na o mes – aš, Kęstas ir Albertas – pasidalinome savo patirtimi sportuojant. Kalbėjome apie bėgimą, apie tai, ką mums duoda judėjimas, apie atkaklumą ir valią nuolatos ištempti save iš namų, ir apie džiaugsmą, kurį patiriam pasiekę užsibrėžtą tikslą. Jeigu po šio susitikimo bent viena ar vienas pradės nuolatos sportuoti – sakysime, pavyko.

Šiandien dalyvavau rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto bei Lietuvos kultūros tarybos organizuojamame tyrimo pristatyme „Kaip Lietuvos gyventojai dalyvauja kultūroje?“.

Kvietimai į svarbius renginius

Maloniai kviečiame Jus kovo 5 d. 10 val. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre (Gedimino g. 55) pasikalbėti apie Kultūros sostinės metus:

  • projekto „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ reikšmė mūsų kraštui;
  • verslo įsitraukimo galimybės;
  • didžiausi renginiai, dalyvavimo ir prisidėjimo variantai;
  • kiti klausimai.

Kovo 7 d. 17 val. Kaišiadorių kultūros centre vyks Kaišiadorių rajono savivaldybės sporto apdovanojimų šventė „Auksinis šuolis“, skirtas visai savivaldybės bendruomenei.

Kovo 11 d. kartu paminėkime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna