Kaišiadorių rajono savivaldybės meras lankėsi KASP Kaišiadorių 208 kuopos karių savanorių pratybose

Vasario 11 d. naujai atkurtoje KASP Kaišiadorių 208 savanorių kuopoje jau trečią kartą šiais metais į pratybas rinkosi kariai. Šio savaitgalio pratybų temos – karo inžinerija, ryšiai, psichologinis rengimas. „Tiek teorinė dalis, tiek pratybose įgyti įgūdžiai yra labai svarbūs kario savanorio ir apskritai kario rengime“,- sako kuopos vadas kapitonas Vytenis Babeckas.

KASP 208 pėstininkų kuopa Kaišiadorys www.kaisiadorieciams (1)

Kartu su savanoriais pratybas stebėjo bei jose dalyvavo ir Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus. „Įdomu prisiminti kariškus dalykus, kurių prieš daugelį metų klausydavau tris metus kiekvieną šeštadienį. Džiugu, kad po truputį struktūros atkuriamos ir, kad mūsų mieste yra jaunuolių, kurie šeštadienį sutinka praleisti kitaip”,- įspūdžiais po pratybų dalijasi meras.

Pratybų metu teorinę ir praktinę karo inžinerijos dalį vedė pratybų svečias kapitonas A. Janušonis, savanoris, tarnybą atliekantis KASP Alytaus I-joje rinktinėje. Kariai galėjo ne tik teoriškai susipažinti su sprogstamųjų užtaisų paruošimu, bet ir tai išbandyti praktikoje. Kariai Triliškių miške imitacinėmis priemonėmis mokėsi minuoti galimus priešo judėjimo kelius.

KASP 208 pėstininkų kuopa Kaišiadorys www.kaisiadorieciams (2)

„Karo inžinerija – tai eilė priemonių, kurios padeda trikdyti, stabdyti bei naikinti priešo gyvąją jėgą ir techniką. Tai sprogstamosios bei kitokios priemonės, kurias sumaniai pasitelkus, galima padaryti išties didelę žalą priešo pajėgoms, o tai gali įtakoti viso mūšio lemtį. Ryšiai, kaip ir kasdieniniame gyvenime, taip ir karyboje, turi ypatingą reikšmę. Nėra ryšio – nėra informacijos, tuomet negali priimti savalaikių sprendimų, valdyti, koordinuoti savo karių. Tada pradeda veikti atsarginiai planai, pratybose ištreniruotos standartinės procedūros. Tokios situacijos valdymas priklauso nuo žemesnio padalinio vado sprendimų teisingumo, jo parengtumo, individualių karių įgūdžių, priešo pasirengimo ir pan.“- apibendrinant pratybos veiklas vardija kuopos vadas.

Pratybos, vykstančios porą kartų per mėnesį, kariams padeda ruoštis realiems iššūkiams.

Norintys prisijungti prie KASP Kaišiadorių 208 savanorių kuopos, gali kreiptis adresu Gedimino 118, Kaišiadorys arba telefonu 834651093.