Kaišiadorių rajono savivaldybės mero savaitinė darbų apžvalga. Spalio 9-13 d.

Pirmadienį aplankėme Nemaitonis. Tai jau ketvirta mūsų aplankyta seniūnija. Susitikimų su seniūnais tikslas – sužinoti, kaip gyvuoja seniūnijos, su kokiomis problemomis susiduria ir kuo savivaldybė gali padėti sprendžiant iškilusius iššūkius. Mus pasitiko besišypsanti seniūnė Inga ir seniūnijos darbuotojai, aprodė seniūnijos patalpas, sužinojome, ko trūksta Nemaitonims ir kokie seniūnijos ateities tikslai.

Kaišiadorių rajono laikraštis „Kaišiadorių aidai“ spalio 6 d. šventė 77 metų sukaktį. Linkime energijos ir sveikatos, dar daug metų informuoti gyventojus apie Kaišiadorių rajono aktualijas.

Susitikimas su gyventoju dėl Kaišiadorių miesto apželdinimo. Iniciatyvūs gyventojai nori prisidėti prie miesto apželdinimo, tad viena iš iniciatyvų yra padovanoti medelių, kad mieste būtų kuo daugiau žaliųjų erdvių.

Susitikimo su Žiežmarių bendruomenės atstovais metu aptarėme automobilių ir dviračių eismą Žiežmariuose, bendruomenės poreikius ir ateities planus.

Parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2023“ MB „Ostvalds fabrica“ apdovanota aukso medaliu už sūrį „Dilgėlė“. Aplankę Eglę sūrinėje, dėkojome jai už tai, kad savo gardžiais produktais garsina Kaišiadoris ir Lietuvą. Džiaugiamės ir didžiuojamės jos pasiekimais, naujais produktais ir sugebėjimu nuolat tobulėti.

Spalio 10 d. šventėme Vietos savivaldos dieną. Skambant muzikai, pasitikome į darbą ateinančius savivaldybės darbuotojus ir juos pasveikinome. Nuoširdžiai dėkojame jiems už darbą, bendrystę ir tikslų įgyvendinimą. Kartu mes esame stipri komanda!

Pasirašyta sutartis su asociacijos Lietuvos skautijos vadove Gabriele Kučyte. Tikslas – suvienyti jėgas ir atnaujinti šios organizacijos veiklą mūsų rajone. Sutarta artimiausiu metu organizuoti renginį, kuriame bus pristatyta skautų veikla ir kviesime vyresnius aktyvius žmones tapti skautų vadovais.

Pasitarimas dėl vasario mėnesį vyksiančio Verslo vakaro. Aptarėme renginio formatą, temą ir kitus organizacinius klausimus.

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas maloniai pakvietė mano komandą apsilankyti viename iš gražiausių Kaišiadorių miesto pastatų – vyskupijos kurijoje. Vizito tikslas – susipažinti, aptarti ateities planus, tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas ir Kultūros sostinės metus.

Apžiūrėję Kaišiadorių miško parko estradą ir įvertinę jos būklę, nutarėme, kad būtina šią erdvę atnaujinti, nes vadinamieji chorų laiptai pradėjo byrėti, suoliukai aplūžę, supuvę. Bus projektuojama stacionari scena, sutvarkomi senieji chorų laiptai ir sėdimos vietos. Taip pat miško parko estradoje bus įrengtos kameros, nes dažnai pastebime, kad žmonės piktybiškai niokoja infrastruktūrą.

Spalio 12-osios naktį Kaišiadorių ambasadorius Rolandas Kriugžda kartu su komanda ir Kaišiadorių vėliava išvyko į Čekiją. Rolandas šiais metais dalyvauja „Winterman CZECH Xtreme Triathlon“. Sėkmės, Rolandai! Tu esi vienas stipriausių mūsų krašto žmonių, kuris dideliu darbu ir užsispyrimu pasiekė ir pasieks labai daug!

Ketvirtadienį vyko Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjungos renginys „10 metų kartu“.

Vyko konkursas Kaišiadorių socialinių paslaugų centro direktoriaus pareigoms.

Į savivaldybę buvo atvykęs Kaišiadorių paukštyno marketingo vadovas Ramūnas Klyvis. Susitikimo metu kalbėjomės apie naujo stendo įrengimą prie Gedimino g. ir Paukštininkų g. žiedinės sankryžos, aptarėme kitų metų renginius ir jų rėmimą. Džiaugiamės, kad verslo atstovai nori prisidėti prie Kaišiadorių rajono puoselėjimo.

Šiandien vyko viešojo sektoriaus, ekonomikos ir verslo aplinkos darbo grupės susitikimas. Susitikimo metu aptarėme rengiamo strateginio plėtros plano etapus: stiprybes, silpnybes, galimybes, grėsmes. Formavome viziją iki 2030 m.

Savaitę pradėjome nuo Nemaitonių seniūnijos, o pabaigėme Rumšiškių. Šioje seniūnijoje išties nemažai problemų girdime iš gyventojų, bendruomenių atstovų bei lankytojų. Mūsų, kaip savivaldybės pareiga aplankyti seniūniją, apžiūrėti problemiškiausias vietas su kuriomis susiduria seniūnė ir kurių išspręsti negali viena. Užfiksavome ko labiausiai trūksta Rumšiškių miestelyje: šaligatvių, kad gyventojai ir svečiai galėtų vaikščioti saugiai, automobilių parkavimosi vietų, sutvarkyti šalia bažnyčios esantį keliuką ir, žinoma, reikia būtinai rast sprendimo būdą, kaip įrengti šalia Kauno marių dviračių/pėsčiųjų taką. Kadangi nespėjome aplankyti seniūnijos kaimų, tą darysime atskirai, numatome, kad lapkričio pradžioje važiuosime į Dovainonis ir ten susitiksime su bendruomene.

NAUJIENOS:

  • Spalio 11 d. skelbiama 2023–2024 metų šildymo sezono pradžia Kaišiadorių rajone.
  • Spalio 13-ąją Paliatyviosios pagalbos dienos proga geltonai nušvis Kaišiadorių kultūros centro antrojo aukšto langai.
  • Spalio 14-ąją Europos organų donorystės dienos proga žaliai nušvis Kaišiadorių kultūros centro antrojo aukšto langai.
  • Pravieniškių g. 51 ir 53 daugiabučių namų kieme buvo sumontuotos dvi naujos atramos su LED šviestuvais.
  • Džiaugiamės, kad galime matyti pirmuosius darbus, susijusius su UAB „Komfovent“ gamyklos statyba Pramonės g., Kaišiadorių mieste. UAB „Komfovent“, siekdama išsaugoti sklype augusius, bet leistinus kirsti medžius, pradėjo jų persodinimo darbus. Iš viso bus persodinta apie 40 medžių. Planuojama, kad, pastačius gamyklą, papildomai bus pasodinta dar apie 50 medžių. Dalis miesto gyventojų naudojosi per sklypą einančiu keliuku, todėl, prieš pradedant statybos darbus, Kaišiadorių miesto seniūnija Pievų g. laisvoje valstybinėje žemėje įrengė pralaidą ir suformavo naują vietinės reikšmės keliuko atkarpą. Savivaldybė kitą savaitę planuoja pasirašyti sutartį dėl vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų Paukštininkų ir Pramonės g. statybos darbų. Darbus planuojama pradėti dar šiemet. Prie jų finansavimo prisideda LR ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna