Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma pasipildė naujais nariais

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryboje permainos: prie valdančiosios daugumos jungiasi Lietuvos žaliųjų partijos (toliau – LŽP) atstovai Virginijus Ceslevičius bei Aušra Gerulaitienė. Prisijungus naujiesiems koalicijos nariams, sustiprėjusią valdančiąją daugumą sudarys 15 Tarybos narių, o LŽP programinės nuostatos bus įtrauktos į 2019–2023 m. Koalicijos programą. Permainos sudarys dar palankesnes sąlygas užtikrinti stabilų Tarybos darbą, sklandų sprendimų priėmimo procesą bei atstovauti LŽP vertybėms.

„Nuoširdžiai sveikiname naujuosius koalicijos kolegas. Prisijungdami prie valdančiosios daugumos Virginijus Ceslevičius ir Aušra Gerulaitienė su savimi atsineša ne tik norą ir pasiryžimą prisidėti prie svarbių sprendimų priėmimo, bet ir konkrečias programines nuostatas, kurios bus įtrauktos į Koalicijos programą. Kartu šis sprendimas įpareigos Virginijų Ceslevičių ir Aušrą Gerulaitienę siekti, kad visų koalicijos narių programinės nuostatos virstų Kaišiadorių kraštui reikalingais sprendimais. Neabejoju, kad labiau susitelkusi Taryba atneš daugiau naudos mūsų krašto žmonėms“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Pasak Aušros Gerulaitienės ir Virginijaus Ceslevičiaus, jų priimtas sprendimas leis efektyviau atstovauti LŽP rinkėjų interesams, balsuoti pagal savo sąžinę ir įsitikinimus. Taip bus puoselėjamos demokratijos vertybės Kaišiadorių krašte, užtikrinamas sklandus sprendimų priėmimo procesas, kuriam, deja, grėsmę kėlė įvairūs siauri politiniai interesai.

Pokyčiai Koalicijos programoje

Naujieji koalicijos nariai ir kitų koalicijos partnerių įgalioti atstovai trečiadienį pasirašė Susitarimą dėl 2019-04-09 koalicijos sutarties pakeitimo ir papildymo, kuriame ne tik aptariamos bendros sąlygos ir taisyklės, kurių turi laikytis kiekvienas valdančiosios koalicijos narys, tačiau ir įtraukiamos papildomos nuostatos į Koalicijos programą.

Koalicijos programos skiltis „Savivalda“ papildyta siekiu įgyvendinti dalyvaujamojo biudžeto įvedimą ir didesnį gyventojų įtraukimą priimant sprendimus.

LŽP vertybės labiausiai atsispindės Koalicijos programos skiltyje „Ūkis ir energetika“, kurią papildys trys naujos nuostatos: 1) skatinti gyventojus ir įmones įsigyti netaršų ir aplinkai draugišką transportą. Įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles ir esant poreikiui plėtoti jų tinklą. Stiprinti brandžių medžių ir želdynų apsaugą; 2) saugoti miestų želdynus, maksimaliai taikyti arboristines priemones medžiams išsaugoti, kirtimams apriboti iki būtinų; 3) mažinti perteklinį vienkartinio plastiko vartojimą, viešų renginių metu atsisakyti vienkartinių plastikinių indų ir įrankių naudojimo.

Tuo tarpu skiltis „Sveikata ir sportas“ papildyta įsipareigojimu parengti Kaišiadorių plaukimo baseino rekonstrukcijos projektą. Tokio projekto įgyvendinimas dar labiau padidintų Kaišiadorių miesto patrauklumą.

Pokyčiai komitetuose

Pokyčiai valdančiojoje daugumoje lėmė ir tam tikrus pokyčius komitetuose. Aušra Gerulaitienė iš Švietimo, kultūros, sporto ir viešosios tvarkos komiteto pereina dirbti į Socialinės apsaugos, sveikatos ir bendruomenių reikalų komitetą. Tuo tarpu Kontrolės komiteto pirmininko postą paliekantis Virginijus Ceslevičius įsilies į Ekonomikos, kaimo plėtros ir aplinkosaugos komiteto narių gretas. Be to, pagal koalicijos narių susitarimą Biudžeto, finansų ir investicijų komiteto pirmininko pareigos atitenka LŽP atstovui.

Sustiprėjusią valdančiąją daugumą sudaro 7 TS-LKD atstovai, 4 LVŽS, 2 Visuomeninio rinkimų komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“ ir 2 LŽP atstovai.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.