Kaišiadorių teismas, savo mažametį vaiką nužudžiusio vyro, anksčiau laiko į laisvę nepaleido

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai atsisakė tvirtinti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nutarimą taikyti nuteistajam V. J. lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos neatlikus 1 metų 1 mėnesių 26 dienų laisvės atėmimo bausmės.

„Nuteistasis V. J. yra pateikęs Komisijai prašymą lygtinai paleisti ir pataisos įstaigos, taip pat atlikęs minimalią įstatymo nustatytą paskirtos laisvės atėmimo bausmės dalį, kuomet jam gali būti taikomas lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos ir tai sudaro formalų pagrindą priimti sprendimą dėl jo lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos, tačiau lygtinio paleidimo taikymui taip pat būtinos sąlygos – individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytų priemonių vykdymas ir manymas, jog nuteistasis laikysis įstatymų ir nenusikals, kurį sąlygoja žema nusikalstamo elgesio rizika ir (ar) pažanga ją mažinant. “ – rašoma teismo nutartyje.

Primintina, kad V. J. nuteistas Šiaulių apygardos teismo 11 metų kalėjimo bausme, už tai, kad jis tyčia nužudė savo mažametį sūnų.

Teismas pažymėjo, jog, nors nuteistasis V. J. laisvės atėmimo bausmę atlieka pirmą kartą, tačiau už labai sunkų nusikaltimą, sukėlusį negrįžtamas pasekmes (tyčia nužudytas bejėgiškos būklės mažametis), kas, teismo nuomone, sudaro pagrindą griežčiau vertinti nuteistojo galimybes nenusikalsti ateityje ir jo pažangą pataisos proceso metu.

Teismas, įvertinęs visas aplinkybes, konstatavo, kad teigiami nuteistojo taisymosi procesai yra, tačiau jie dar turi būti tęsiami pataisos namuose, įtvirtinant teigiamus elgesio modelius, kurie padėtų nuteistajam adaptuotis visuomenėje ir skatintų tik teisėtą jo elgesį.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto