Kaišiadorių ugniagesiai lankėsi senamiesčio įmonėse ir gyventojų būstuose

Lapkričio 12 dieną, penktadienį, Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai su vyr. inspektoriumi lankėsi Kaišiadorių mieste, Vytauto Didžiojo gatvėje, esančiose įmonėse bei gyventojų būstuose. Ugniagesiai įmones, gamyklas bei automobilių servisą lankė su tikslu, kad būtų apžiūrėtos jų patalpos, patalpų išdėstymai, galimi privažiavimai, vandens paėmimo vietos ir kiti svarbūs aspektai kilus gaisrui ar nutikus kitai nelaimei.

Kilus gaisrams ar kitiems nelaimingiems atsitikimams gamyklinėse patalpose, į nelaimės vietą dažniausiai yra siunčiamos sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Pastiprinimui būna siunčiami ugniagesiai gelbėtoji ne vien tik iš Kaišiadorių miesto ir rajono, bet ir iš Kauno ar kitų gretimų savivaldybių. Todėl, ugniagesiams yra labai svarbu realiai susipažinti su gamybinių patalpų, didesnių įmonių ar automobilių servisų patalpų išdėstymu. Būtina nuolatos tikrinti savo turimus planus su realiomis situacijomis. Žinoti kur, kilus gaisrui, būtų galima atjungti elektros tiekimą, numatyti vandens paėmimo vietas, žinoti patalpų išdėstymus, pavojingas vietas, kur yra laikomos pavojingos cheminės ar degios medžiagos ir pan.

Apsilankę įmonėse, ugniagesiai gelbėtojai Vytauto Didžiojo gatvėje toliau tęsė akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios metu lankė gyventojų būstus. Norisi pasidžiaugti, kad gyventojų sąmoningumas kiekvienais metais gaisrinės saugos klausimais vis auga ir jie patys rūpinasi savo bei savo turto saugumu. Daugelyje gyventojų lankytų būstų jau buvo įrengti dūmų detektoriai, kurie, kilus gaisrui, savo čaižiu sirenos garsu pačioje pradžioje įspėja gyventojus apie pavojų. Tokiu atveju gyventojai gali spėti saugiai pasišalinti iš gaisro vietos bei ankstyvoje gaisro stadijoje apie jį pranešti ugniagesiams gelbėtojams telefono numeriu 112.

Laiku ugniagesiams gelbėtojams pranešus apie gaisrą, gyventojams dažniausiai pavyksta išvengti didesnių nuostolių ar net žūčių. Deja, bet labai dažnu atveju, kuomet namuose nebūna įrengto dūmų detektoriaus, ugniagesiams gelbėtojams, atvykus į pavėluotai pastebėtą gaisrą, tenka ne jį gesinti, o tiesiog saugoti aplinkinius pastatus, kad jie nepradėtų taip pat degti. Tokiuose gaisruose neretai nepavyksta išvengti ir gyventojų mirčių.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad, prasidėjus vėsiajam sezonui, būtina patikrinti, ar nuo krosnies krašto ir dūmtraukio iki degių pastato konstrukcijų yra reikiamas atstumas. Neretai būna taip, kad dūmtraukių ir krosnių sienelės liečiasi prie degių sienų ar lubų. Būtina žinoti, kad namo perdangoje nuo išorinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 40 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 25 cm nedegantis intarpas. Be to, reikia žinoti, kad į vieną dūmtraukį negali būti jungiamos daugiau kaip dvi krosnys.

Ties krosnies pakura, jeigu grindys medinės ar iš kitų degių medžiagų, privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50×70 cm skardos lakštas.

Jei po ilgo nekūrenimo laiko užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, privalote nedelsdami išvalyti krosnį ir dūmtraukį. Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kvieskite ugniagesius.

Nepamirškite, kad netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti, todėl įsidėmėkite pagrindines taisykles:

  • neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis;
  • nenaudokite krosniai pakurti  lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;
  • neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti  mažamečiams vaikams; nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;
  • baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę galite apsinuodyti smalkėmis.

Naujienos iš interneto