Kaišiadorių ugniagesiams gesinant namą teko susidurti su pragariškomis sąlygomis

Ugnis aukų nesirenka. Vienus gaisrus ugniagesiams pavyksta pasiekti ir užgesinti be didesnių pajėgų ir nesklandumų, tačiau kai kuriais atvejais sąlygos tampa, švelniai tariant, sudėtingos. Būtent toks gaisras buvo šiąnakt, kuomet ugniagesiams teko susidurti su rimtais iššūkiais.

Lapkričio 27 dienos naktį, 10 min. po vidurnakčio, buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Talpūnų kaime dega namas. Vykstant į gaisro vietą ugniagesiai susidūrė su pirma kliūtimi – iki sodybos nebuvo privažiavimo, ta apie 500 metrų ugniagesių autocisternos turėjo važiuoti per pasėlių lauką.

Atvykus į vietą namas degė atvira liepsna. Pats namas rąstinis, 14×8 m, vieno aukšto, dengtas šiferiu, perdanga pusiau medinė, pusiau molinė. Prie namo priblokuotos dvi verandos po 3×2 m. Gaisro metu sudegė viena veranda, nudegė pastato stogas, apdegė apie 25 m² vienos išorinės sienos ir 16 m² vienos vidinės sienos. Vidaus patalpos išsaugotos, tačiau kartu su namų apyvokos daiktais sulietos vandeniu. Namas negyvenamas, galimai naudojamas kaip vasarnamis.

Deja, bet ugniagesiams iš artimiausiai esančio Žaslių ežero vandens paimti galimybės nebuvo, nes ežeras yra per daug nusekęs. Į gaisravietę vanduo buvo vežiojamas iš už maždaug 4 kilometrų atstumu nuo gaisravietės esančio Statkūniškio ežero.

Dėl itin nepalankių gaisro gesinimo sąlygų viso į gaisro vietą buvo išsiųstos net 5 ugniagesių autocisternos. Gaisrą pavyko likviduoti tik 1 val. 37 min. Dėl ko kilo gaisras aiškinasi ekspertai.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto