Kaišiadorys atsisako fejerverkų: savivaldybė švenčių metu savo organizuojamuose renginiuose pirotechnikos priemonių nenaudos

Artėjant šventiniam laikotarpiui, ​atsižvelgiant į pasaulinės klimato kaitos keliamus iššūkius, gyventojų pageidavimus bei su gyvūnų gerove susijusius klausimus, 2022 m. lapkričio 24 – gruodžio 1 d.  vyko Kaišiadorių rajono gyventojų apklausa dėl fejerverkų ir pirotechnikos priemonių naudojimo savivaldybės organizuojamuose renginiuose ir  fejerverkų bei pirotechnikos  priemonių pardavimo  ribojimo.

Apklausos metu  dėl pritarimo fejerverkų ir pirotechnikos priemonių naudojimo savivaldybės organizuojamuose  renginiuose uždraudimui  balsavo 711 asmenų (taip – 388, ne – 323). Dėl  fejerverkų ir  pirotechnikos  priemonių pardavimo ribojimo  balsavo 735 asmenys (taip – 436, ne – 299).

Atsižvelgdama į apklausos rezultatus, Kaišiadorių rajono savivaldybė švenčių metu savo organizuojamuose renginiuose  pirotechnikos priemonių nenaudos bei kreipsis į policiją dėl prekybos fejerverkais ribojimo.