Kaišiadorys dalyvavo parodoje „Adventur 2017“

Pasirinkimai – su jais teko susidurti visiems, mus aplankiusiems parodoje „Adventur 2017“. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, įsikūrėme greta kitų Lietuvą pristatančių stendų, tokių buvo lygiai penkiasdešimt. Šių metų tema – maisto edukacijos, tad praktiškai kiekviename stende buvo galima ko nors paragauti. Ar ryžtumeisi pagauti žalią kiaušinį, vilkėdamas mėgstamiausią švarką arba gražiausią savo suknelę? Aišku, kad taip! Ko tik nepadarytum paragavęs nuostabaus skonio Žaslių tradicinių amatų centre kepto šakočio, Kaišiadorių paukštyne rūkytų sparnelių, „Gudobelės“ duonos traškučių, „4Less” konditerijos gaminių. O jeigu dar pasiūlytume galimybę laimėti „DESĖS“ silkės… Juk aukso medalis, rodantis, kad tai „Metų gaminys“ Lietuvoje, ne šiaip sau duotas.

zasliu-tradiciniu-amatu-centro-gaminiai

Šiais metais su Kauno regiono plėtros agentūra pristatėme „8 skonių pasą“. Šiame leidinyje Kauno apskrities rajonų savivaldybės pristatė geriausias maisto edukacijas. Pase, kaip ir priklauso, palikome vietos antspaudui, tad renginio dalyviai turėjo susirinkti aštuonias „vizas“ – tokiu būdu, kiekvienam užduotį atlikusiam, įteikėm po vertingą prizą. Žinoma, prieš tai kiekvienas turėjo pagauti po žalią kiaušinį. Mums tikrai pasisekė – nesudaužėm nė vieno kiaušinio. Galbūt dėl to, kad jie buvo stebuklingi?

daugybe-parodos-dalyviu-gavo-8-skoniu-pasus

Lyginant su 2016 m., šiais metais LITEXPO parodų rūmuose vykusioje parodoje apsilankė 19,54% daugiau lankytojų – 29631, veiklos turėjome per akis. Galbūt ir ne visus prie stendo priėjusius spėjome užkalbinti, nes kartais prie stendo susidarydavo spūstys. Vis dėl to, paroda apie keliones, tad džiugu, kad žmonės domėjosi apie kelionių po mūsų kraštą galimybėmis, prisiminė vykusius renginius, ekskursijas, žygius, klausė kur ir ką dar galima pamatyti mūsų krašte.

pasirengimas-kiausiniu-gaudymo-cempionatui

Vienas vyriškis, apsuptas kostiumuotų žmonių, angliškai paklausė „Kaišiadorys? Kada galėčiau ten apsilankyti?”. Kaip paaiškėjo, tas žmogus buvo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Jis ne vienintelis toks, Kultūros ir paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė jau eilę metų nepraleidžia progos mus aplankyti, o kur dar kitų miestų merai, svarbūs ir paprasti žmonės, bendraujantys šiltai ir betarpiškai, bet dažniausiai – neprisistatantys. Ypatingai šypseną kėlė išvykusių kaišiadoriečių klausimai „Kuo Kaišiadorys yra išskirtiniai”, viena tokių, Verslios Lietuvos eksporto skyriaus vadovė Jurgita Butkevičienė, kraštietė, dar prieš keletą mėnesių vykdžiusi seminarą apie eksportą Kaišiadoryse. Džiugu, kad ji, kaip ir kiti išvykę kaišiadoriečiai, nepamiršta savo gimtojo krašto, nuostabios gamtos, kaimiško grožio.

japonijos-ambasadorius-toyoei-shigeeda

Tris dienas darbavomės kartu su Žaslių kultūros ir tradicinių amatų centro kolektyvu, „4less” įmonės darbuotojoms, sraigių ūkio „Aspersa” šeimininku Ernestu, Kaišiadorių švietimo ir paslaugų centro vadove Kristina. Ačiū merui Vyteniui, kuris atvyko ir taip pat padėjo pristatyti mūsų kraštą! O veikti buvo ką, nes, kaip ir minėjau – prie mūsų stendo susidarydavo eilės! O kai kurie lankytojai net po keletą kartų grįždavo pas mus. Greičiausiai ir dėl raudono gaidžio, besipuikuojančio ant stendo sienos. Šiais metais jis buvo netikras, tik atvaizdas ant lipduko, klausimas šalia jo „Ką veiksi gaidžio metais?” ne šiaip sau buvo parašytas – ar kalendoriuje pasižymėjote birželio 3 d.?

kaisiadorieciai-kviete-paragauti-savo-regiono-produkcijos

Malonu sulaukti kasmet mus su dovanomis aplankančių Česlovo Nevieros ir  Romualdo Kubiako, kraštiečių Daivos ir Rimo Degučių, Rolando Miliuko su šeima, Vaidos Babeckienės, Editos Levansavičiūtės, Jūratės ir Alberto Lakštauskų, Mindaugo Šimkūno, Astos ir Dainiaus Tamulevičių, Ritos Mikučiauskienės, A.Brazausko ir Kruonio gimnazijų moksleivių bei kitų.

dalis-treciosios-dienos-komandos

Už didžiulę pagalbą ir bendrą darnų darbą Kaišiadorių stende nuoširdžiai dėkojame Raselei Ščerbavičienei, Ilonai Grabijolienei, Valei Kurgonienei, Onutei Raudeliūnienei, Kristinai Rūtai Dzeventlauskienei, Daivai Sindriūnienei, Virginijai Vainienei, Ernestui Vaičiui, dovanojusiems prizus ir vaišes Žaslių kultūros ir tradicinių amatų centrui, UAB „Kadagio dūmas“, UAB „4Less“, G.Kanaševičiaus PĮ „Desė”, UAB „Gudobelė“, Kauno regiono plėtros agentūrai, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, AB Kaišiadorių paukštynui, Sraigių ūkiui „Aspersa“, Kristinai Zazerskienei, Jurgitai Treinytei, Kūrybos namučiams „Vėjų fėja”, Kaišiadorių rajono savivaldybei, Sauliui Jankauskui ir kitiems draugams.

pristateme-sraigiu-ukio-aspersa-edukacijas-ir-produkcija

P.S. Gyvos sraigės, kurias Ernestas atsivežė tiesiai iš sraigių ūkio, namo grįžo gyvos ir sveikos, parodos metu niekas jų nesuvalgė. Ką gali žinoti, gal sutiks jos susidomėjusius Pavuolio kaime, sraigių edukacijos metu.

Straipsnio autorius:
Viktoras Pinkevičius

Parengė Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras

Naujienos iš interneto