Kaišiadorys investuos į gatvių apšvietimą ir kompiuterius mokykloms

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba spalio 27 d. rinkosi į posėdį, kuriame svarstė 22 klausimus. Tarp šių klausimų buvo ir tokie reikšmingi klausimai, kaip papildomas finansavimas gatvių apšvietimo modernizavimui bei esminis mokyklų kompiuterių bazės atnaujinimas. Priimti sprendimai leis ne tik gyventi šiek tiek komfortiškiau, bet ir išspręs įsisenėjusias problemas bei mažins Kaišiadorių rajono savivaldybės elektros suvartojimą.

„Noriu pabrėžti, kad šiandien priimti sprendimai neabejotinai atsipirks ir prisidės prie kovos su smarkiai išaugusiomis energetikos kainomis. Pirmiausia tai užtikrins visų Kaišiadorių krašto gatvių apšvietimo atnaujinimas. Ilgalaikėje perspektyvoje prie šio tikslo prisidės ir Rumšiškių kultūros centro energetinio efektyvumo didinimo projektas, kuris iš esmės pakeis paskutinio nerenovuoto mūsų krašto kultūros centro veidą. Svarbu, kad bus tvarkoma ne tik pastato išorė, bet ir vidus. Šiandien išsprendėme ir dar vieną įsisenėjusią problemą bei skyrėme solidų finansavimą naujiems kompiuteriams, kurie pasieks visas krašto mokyklas, įsigyti“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Gatvių apšvietimui modernizuoti – šimtai tūkstančių eurų

Rusijos agresija, pasireiškusi ir per aukštas elektros kainas, įrodė, kad ankstesni Kaišiadorių rajono savivaldybės sprendimai dėl būtinybės keisti senus, netaupius šviestuvus šiuolaikiškais LED šviestuvais buvo teisingas. Siekiant užtikrinti, kad visų savivaldybės gatvių apšvietimas būtų kuo ekonomiškesnis, papildomai skirta 344 700 eurų dydžio suma. Minėtą sumą Kaišiadorių rajono savivaldybė padengs iš skolintų lėšų. Taip nuspręsta daryti, nes už elektrą sutaupytos lėšos visiškai padengs skolos kaštus. Paskola leis užtikrinti, kad visos Kaišiadorių rajono gatvės bus apšviestos šiuolaikiškais šviestuvais per ženkliai trumpesnį laikotarpį. Be to, Rumšiškių miestelyje papildomai keičiamos senos metalinės šviestuvų atramos naujomis cinkuotomis atramomis su LED žibintais. L. Lekavičiaus gatvėje bus įrengti 44 tokie šviestuvai su atramomis už 53504 eurus, o Salomėjos Nėries gatvėje – 11 šviestuvų su atramomis už 13 376 eurus.

Rumšiškių kultūros centras bus tvarkomas viešosios ir privačiosios partnerystės būdu

Kaišiadorių rajono savivaldybė anksčiau jau buvo priėmusi sprendimus dėl būtinybės renovuoti Rumšiškių kultūros centrą. Rumšiškės yra neabejotinas Kaišiadorių krašto kultūros židinys, tad faktas, kad vienintelis nerenovuotas kultūros centras yra būtent Rumšiškėse, netenkino nei gyventojų, nei vietos valdžios. Todėl buvo nuspręsta renovuoti objektą, o šiandien  nuspręsta šių darbų įgyvendinimui rinktis viešosios bei privačiosios partnerystės būdą. Planuojama ne tik padidinti pastato energetinį efektyvumą iki C klasės, bet ir atlikti vidaus remonto darbus. Tikėtina, kad šiems ir Kaišiadorių ligoninės remonto darbams atlikti bus skelbiamas bendras konkursas. Taip siekiama išnaudoti masto ekonomija ir iš darbų vykdytojų nusiderėti geresnę kainą.

Visas rajono mokyklas pasieks nauji kompiuteriai

Pastaruoju metu mūsų krašto švietimo kokybė aktyviai gerinama. Pavyzdžiui, bendradarbiaujant Kaišiadorių rajono savivaldybei, Kauno technologijų universitetui ir Kaišiadorių Algirdo  Brazausko gimnazijai, sukurta šiemet startavusi KTU klasė. Tačiau dalis Kaišiadorių rajono savivaldybės mokyklų kompiuterių buvo pasenę ir neužtikrino mokyklų poreikių. Šią problemą ne kartą kėlė ir ugdymo įstaigų vadovai, todėl šiandien nuspręsta skirti apie 216 000 eurų kompiuteriams įsigyti. Už šiuos pinigus bus nupirkta 216 kompiuterių, kurie pasieks visas Kaišiadorių rajono savivaldybės mokyklas.

Daugiau lankstumo teikiant dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvas

Siekiant gyventojams sudaryti kuo palankesnes sąlygas teikti iniciatyvas dalyvaujamajam biudžetui, pakeistos dalyvaujamojo biudžeto sąlygos. Pirmą kartą Kaišiadorių krašto istorijoje vykusio dalyvaujamojo biudžeto pateikti pasiūlymai parodė, kad būtina keisti dalį Tarybos sprendimo formuluočių ir palengvinti teikimo sąlygas, kad rajono gyventojai galėtų teikti pasiūlymus lanksčiau. Pavyzdžiui, naujoji redakcija leis pasiūlymus įgyvendinti ne tik savivaldybės, bet ir jai pavaldžių įstaigų bei valstybės įstaigų nuosavybės ar panaudos teise valdomose žemėse.

Primename, kad šiuo metu Kaišiadorių krašto gyventojų sprendimu įgyvendinami trys projektai. Kaišiadorių miesto senamiestyje įgyvendinamas 12 281 euro vertės projektas „Senamiesčio širdis“, Žaslių miestelyje atliekami Naujažerio paplūdimio infrastruktūros tvarkymo darbai už 17 349 eurus, o Pravieniškių kaime tvarkomas aikštynas. Tai didžiausias dalyvaujamojo biudžeto projektas, kuriam skirta net 99 400 eurų. Gyventojams, kurių remiamas projektas nepateko tarp šių trijų, nereikėtų nusiminti, nes jau šį lapkritį planuojami nauji kvietimai teikti projektus bei siekti savo norimos iniciatyvos įgyvendinimo. Kaišiadorių rajono savivaldybė ir toliau rems šį įrankį, kaip tiesioginės demokratijos priemonę, įgalinančią gyventojus priimti sprendimus, kaip turi būti elgiamasi su jų sumokėtais mokesčiais.