Kaišiadoryse apsigyveno lietuvių kilmės pabėgėlių šeima iš Ukrainos

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 773 „Dėl Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimo į Lietuvos Respubliką ir valstybės paramos jų integracijai“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija kreipėsi į visų savivaldybių merus ir prašė padėti 58 Lietuvos Respublikos piliečiams ar lietuvių kilmės asmenims, norintiems persikelti į Lietuvos Respubliką iš Donecko ir Luhansko karo zonų Ukrainoje. Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus iniciatyva buvo pradėta ieškoti galimybių vieną iš šeimų priimti Kaišiadoryse.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, gavusi informaciją apie Ukrainoje gyvenančių asmenų konkrečius prašymus perkelti į Lietuvą, Kaišiadoris, galimybes derino su Socialinės apsaugos ir darbo ir Užsienio reikalų ministerijų atsakingais darbuotojais.

Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo ir humanitarinę padėtį ir siekdama padėti lietuvių kilmės asmenims, pareiškusiems pageidavimą persikelti iš Ukrainos, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba 2015 m. rugsėjo 24 d. priėmė sprendimą skirti lėšų Socialinio būsto ir turto inventorizavimo programai vykdyti būstui įsigyti. 2015 m. lapkričio 26 d. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą leisti Savivaldybės administracijai rinkos kaina išnuomoti būstą pabėgėlių šeimai. Organizuojant Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjai Ligitai Pūrienei, Savivaldybės gyventojai bei verslininkai paaukojo reikalingų baldų, buitinės technikos, namų apyvokos priemonių, Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokiniai padovanojo kuprinę su mokymosi reikmenimis.

Į Kaišiadorių rajono savivaldybę gruodžio 10 dieną atvyko gyventi jauna trijų asmenų lietuvių kilmės Vito Petrašiūno šeima. Savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir Administracijos direktorius Česlovas Neviera, apsilankę Vito Petrašiūno šeimoje, įkurtuvių proga įteikė simbolinę dovaną – buto raktus bei knygą apie Kauno regioną, kuri padės greičiau susipažinti su naująja gyvenamąja aplinka. Savivaldybės meras Vytenis Tomkus taip pat pasidžiaugė, kad galėjo padėti nuo karo bėgančiai nelaimės ištiktai lietuvių kilmės Vito šeimai. Administracijos direktorius Česlovas Neviera šeimai palinkėjo sėkmingai įsikurti ir greitai priprasti prie naujų namų. Savo ruožtu Vitas Petrašiūnas Kaišiadorių rajono savivaldybei ir jos gyventojams išreiškė labai didelį dėkingumą ir sakė, kad tiek jis, tiek visa jo šeima stengsis kuo greičiau integruotis, išmokti lietuvių kalbą bei tapti naudingu Kaišiadorių rajono gyventoju.

Susitikti su šia šeima atvykusi Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktoriaus pavaduotoja Edita Vaškevičienė padėkojo Savivaldybės vadovams už pirmąją tokią iniciatyvą Lietuvoje, kuomet Savivaldybė savanoriškai priėmė pabėgėlių šeimą, taip pat padėkojo ir už sėkmingai organizuojamą pabėgėlių šeimos integracijos procesą.

Valstybės paramos teikimą šiai pabėgėlių šeimai, įskaitant mėnesinių pašalpų mokėjimą, valstybinės kalbos mokymą organizuos LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Švietimą, užimtumą ir kitas veiklas organizuos Kaišiadorių rajono savivaldybė. Vitas Petrašiūnas, turintis šaltkalvio elektriko profesiją, jau turi keletą darbo pasiūlymų ir galės pradėti dirbti maždaug po mėnesio, kai gaus leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Levansavičiūtė