Kaišiadoryse darbą pradeda periodontologė. Kaip sužinoti, ar jūs nesergate šia baisia liga?

Daugelį žmonių kamuoja nemalonus kvapas iš burnos, uždegiminės, kraujuojančios dantenos, paslankūs dantys. Visi šie požymiai gali būti periodontito ligos pradžia. Paprastai periodontitas progresuoja lėtai, nesukelia skausmo, todėl ilgą laiką galima net nežinoti, kad juo sergate.

Periodontitas, kitaip dar vadinamas parodontoze, yra progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegiminis susirgimas. Tai dažniausia danties praradimo priežastis asmenims, kuriems yra virš 35 metų. Nustatyta, kad net apie 80% vyresnių nei 30 metų amžiaus žmonių turi skirtingo laipsnio periodontitą (parodontozę).

Periodontitas atsiranda dėl įvairių priežasčių, t.y. nevisavertės burnos higienos, seilių fermentų stokos, mitybos ypatumų. Diabetas, širdies kraujagyslių ligos, hormoniniai organizmo pokyčiai taip pat gali paskatinti šios ligos atsiradimą. Tačiau pagrindinė periodontito priežastis yra kietosios ir minkštosios dantų apnašos ir jose esančios bakterijos. Minkštosios dantų apnašos ilgainiui sukietėja ir taip susiformuoja dantų akmenys. Dantų akmenų su paprastu dantų šepetėliu nuvalyti nepavyks, juos turi pašalinti burnos higienistas, kartais – periodontologas. Iš pradžių dantų akmenys ir juose esančios bakterijos ardo dantenas, dėl ko prasideda dantenų uždegimas. Dantenos parausta, paburksta, pradeda kraujuoti. Ilgainiui dantenos slenka žemyn, pradeda irti žandikaulio kaulas, susidaro dantenų kišenės, apsinuogina danties šaknis. Apnašos ir dantų akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius. Susirgimui pažengus, dantys pradeda klibėti, kol galiausiai prarandami.

Ankstyvoje stadijoje galima neskausmingai sustabdyti ir net visiškai išgydyti daugumą periodontito ligų. Paprastai periodontitą galima išgydyti nuvalant dantų šaknų apnašas, naudojant ozono terapiją, poliruojant dantų šaknis, naudojant paskirtus antibiotikus ar dantų įtvėrimus. Labai svarbu sekti kaulo būklę aplink sutvirtintus dantis. Kaulo atrofijai (nykimui) progresuojant, dantų praradimas neišvengiamas. Todėl reikia kuo skubiau šalinti priežastinius (periodontito pažeistus) dantis, kol dar yra pakankamai kaulo dantų implantacijai atlikti. Chirurginis gydymas taikomas tuomet, kai liga yra pažengusi ir jos nebeįmanoma išgydyti vien konservatyviais būdais. Tačiau, būtina atminti, kad laiku išgydytos periodonto ligos apsaugo nuo dantų praradimo.

Laimei, pagaliau ir Kaišiadorių rajono gyventojai gali pasinaudoti periodontologės paslaugomis ir džiaugtis sveikais bei gražiais dantimis. Kaišiadoryse, Girelės g. 45-103, įsikūrusiame „Marvelės odontologijos kabinete“, aprūpintame naujausia ir moderniausia technika, dirba tikri savo srities profesionalai. „Marvelės odontologijos kabinete“ atliekamas ne tik periodontologinis gydymas, bet ir dantų protezavimas, endodontinis, chirurginis ir terapinis gydymas, teikiamos burnos higienos, dantų balinimo paslaugos bei skubios pagalbos paslaugos. Užsiregistruoti ir pasikonsultuoti galite telefono numeriu 8-603 65859 arba tiesiog apsilankius Facebook‘e esančiame Marvelės odontologijos kabineto puslapyje.

Nr. 19/3

Naujienos iš interneto