Kaišiadoryse degė automobilis, Pravieniškėse – miškas

Gana neramus šis savaitgalis buvo Kaišiadorių ugniagesiams, kurie į iškvietimus dėl gaisro vyko net penkis kartus. Laimei, didesnių gaisrų ir nelaimių šį kartą nepasitaikė.

Spalio 25 dienos rytą, vos tik pasikeitus pamainai, 7 val. 54 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Miškininkų gatvėje, kieme dega automobilis, labai arti yra medinis namas, gyventojai gesinimo darbus pradėjo patys. Jau po 5 min. nuo gauto iškvietimo ugniagesiai gelbėtojai buvo vietoje. Laimei, šį kartą gyventojai, pamatę liepsnas, nepasimetė ir panaudoję miltelinį gesintuvą bei vandenį patys sugebėjo operatyviai užgesinti automobilį ir neleisti jam įsidegti. Atvykusiems ugniagesiams beliko tik vandeniu perpilti variklio skyrių ir atjungti automobilio akumuliatorių. Gaisro metu apdegė automobilio variklio skyrius.

Šeštadienio dieną ugniagesiams teko gana ilgai paplušėti gesinant mišką Pravieniškių seniūnijoje. 10 val. 40 min. jiems buvo pranešta, kad Pravieniškių seniūnijoje, Aleksandruvkos kaime dega miškas, gaisrą bando gesinti patys gyventojai. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams 15 arų plote vietomis degė ir smilko durpinga miško paklotė. Kovoti su durpynų gaisrais yra ypač sunku, todėl į gaisravietę buvo atsiųstos net trys ugniagesių autocisternos iš Kaišiadorių, Pravieniškių ir Rumšiškių. Gaisras buvo likviduotas tik po daugiau nei 4 valandų gesinimo.

Nespėjus pailsėti po miško gesinimo darbų, 17 val. 42 min., vėl suskambo aliarmas. Ugniagesiai gavo pranešimą, kad Gudienos kaime, Žaslių gatvėje deginami laužai, pranešėjas mato dūmus. Atvykus gelbėtojams prie dviejų namų pilietės degino ir prižiūrėjo 1 m² plote sukrautus lapus. Laužas buvo užgesintas.

Nepraėjus nei kelioms valandoms, 13 val. 3 min., ir vėl buvo gautas pranešimas, kad Gudienos kaime, Žaslių gatvėje dega laužas. Ugniagesiams dar kartelį teko vykti į Gudieną ir gesinti laužą.

Tą pačią dieną ugniagesiai gelbėtojai buvo sulaukę ir pranešimo iš Aplinkos apsaugos dispečerio, kuris pranešė, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Kairiškių kaime dega žolė. Nuvykę į nurodytą vietą ir atlikę žvalgybą ugniagesiai nerado jokio gaisro židinio.