Kaišiadoryse keičiamas kelio ženklinimas: rajone taip pat sprendžiami eismo saugumo klausimai

2021 m. lapkričio 22 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje buvo išspęsta net 10 pačių skaudžiausių ir eismo saugumui riziką keliančių klausimų.

Sprendžiant kaip sutvarkyti probleminių Kaišiadorių miesto sankryžų vietas, visuomet vadovaujuosi nuostata ,,eiti pačiu racionaliausiu keliu, kuriam pritartų ne tik gyventojai, bet ir specialistai“. Todėl džiugu, kad visi komisijos nariai vienbalsiai palaikė mano pateiktus siūlymus.

Probleminė Algirdo ir Gedimino gatvių sankryža

Šioje sankryžoje, jeigu kartais nevairuoji džipų ar mikroautobusų, dėl riboto matomumo labai sudėtinga iš Algirdo gatvės išsukti tiek į kairę, tiek į dešinę Gedimino gatvės pusę.

Kelių mėnesių stebėsena atskleidė, kad prie Sporto klubui priklausančio pastato (Gedimino g. Nr. 35) esančioje automobilių aikštelėje žmonių su negalia automobiliams skirtos vietos didesnę paros dalį būna laisvos. Atsižvelgiant į tai, pasiūliau perkelti automobilių stovėjimo aikštelėje esantį ženklą „Neįgalieji“ arčiau sankryžos ir taip rezervuoti 7 m matomumui reikalingą zoną ir taip užtikrinti saugumą vairuotojams atliekant kairį posūkį. Seniūnė G. Pavasarytė įsipareigojo 2022 m. pavasarį šioje aikštelėje atlikti atitinkamą grindinio žymėjimą.

Sprendžiant šios sankryžos posūkio į dešinę pusę klausimą susidūrėme su problema, kad šalia sankryžos parkuojami automobiliai. Todėl vairuotojai, ketinantys pasukti iš Algirdo g. į dešinę yra priversti daryti didelį lenkimą iš karto išvažiuojant vos ne į Gedimino gatvės vidurį. Sprendžiant šią problemą Komisija pritarė pasiūlymui šalia sankryžos pastatyti ženklą „Stovėti draudžiama“ kartu su kelio ženklu „Galiojimo zona į priekį“ 15 m.

Probleminė T. Brazio ir Kęstučio gatvių sankryža

Šioje sankryžoje važiuojantiems iš Kęstučio g. (abiejų pusių) sudėtinga atlikti posūkį į Brazio gatvę. Matomumui trukdo tiek aukštos tvoros, tiek tankūs ir aukšti augalai. Tuo tarpu ,,STOP“ ženklai pastatyti net keli metrai iki sankryžos. Todėl vairuotojai pradžioje privalo sustoti prie STOP ženklinimo (kai dar toli iki sankryžos ir nieko nesimato), o privažiavus sankryžą vėl priversti stabčioti ir bandyti laimę ,,iššokti“ į Brazio gatvę. Deja, dėl tokių bandymų šioje sankryžoje jau būta nelaimingų atsitikimų, kai automobiliai įlėkdavo į krūmus. Atsižvelgusi į faktines aplinkybes, komisija pritarė perkelti ,,STOP“ ženklus arčiau prie pat sankryžos bei įpareigoti gyventojus atlikti augalų, trukdančių saugiam eismui ir matomumui, genėjimą. Taip pat buvo pritarta šioje sankryžoje įrengti sferinį veidrodį, siekiant pagerinti matomumą važiuojantiems Kęstučio g. nuo vyskupijos pusės.

Be minėtų klausimų komisijos posėdyje buvo išnagrinėti ir kiti, su papildomu kelio ženklinimu susiję klausimai. Po diskusijų buvo pritarta įpareigoti Kaišiadorių miesto seniūniją prie Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro baseino (V. Kudirkos g. 12C) kelio ženklais pažymėti tris žmonių su negalia automobiliams rezervuotas vietas, prie Paukštininkų g. (link stadiono) pastatyti kelio ženklą „Eismas draudžiamas“ su papildoma lentele, nurodančia galiojimo laiką 22–6 val. Buvo pritarta tarp Gedimino g. 24 ir 22 namų (atvažiuojant nuo V. Kudirkos g. dešinėje pusėje) pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“. Be to, atsižvelgiant į nuolatinius gyventojų prašymus dėl saugaus išvažiavimo iš Gedimino g. 35A kiemo į Algirdo gatvę, buvo pritarta kelio ženklo „Stovėti draudžiama“ įrengimui kairėje automobilių stovėjimo aikštelės (šalia Algirdo g.) pusėje.

Galiu tik pasidžiaugti, kad sprendžiant Kaišiadorių apylinkės seniūnijos klausimą dėl pėsčiųjų ir dviračių eismo saugumo užtikrinimo Gudienos kaime Palomenės gatvėje, savivaldybė jau atliko pradinius „namų darbus“. Susisiekimo ministerijai yra pateiktas planuojamų įrengti Kaišiadorių r. savivaldybėje prioritetinis dviračių takų sąrašas, kuriame 6-u numeriu yra įtrauktas Palomenės gatvės dviračių takas (atkarpa nuo Dirbtuvių g. iki Vilniaus g.).

Siekiant užtikrinti eismo saugumą Kruonio miestelio Gojaus gatvėje buvo priimtas sprendimas kreiptis į Policijos komisariatą dėl vairuotojų, viršijančių leistiną greitį, drausminimo reguliariai pastatant trikojį greičio matuoklį. Be to, Kruonio seniūnas A. Slavinskas įpareigotas atlikti Kruonio miestelio gyventojų apklausą dėl kelio ženklo „Gyvenamoji zona“ įrengimo. Sprendžiant eismo saugumo klausimus Žaslių miestelyje administracijos direktorė V. Babeckienė pasiūlė kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir suderinti galimybę savivaldybei pačiai įsigyti bei įrengti stacionarius greičio matuoklius pavojingiausiuose kelio ruožuose. Tuomet už eismo pažeidimus pažeidėjų sumokėtos baudos galėtų papildyti savivaldybės biudžetą.

Svarstant labai sudėtingus klausimus, susijusius su eismo ir pėsčiųjų saugumo užtikrinimu, prie Žaslių g., Gedimino g. ir Vytauto Didžiojo g. sankryžos, taip pat klausimą dėl reguliuojamosios pėsčiųjų perėjos įrengimo šalia Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos, buvo nuspręsta skubos tvarka organizuoti tarpinstitucinį pasitarimą su Kelių policijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, seniūnijos ir savivaldybės administracijos specialistais ir vadovais.

Tad Eismo saugumo komisija, vadovaujama V. Babeckienės, dirbo labai konstruktyviai, visi priimti sprendimai aktualūs ir būtini. Belieka eismo dalyviams palinkėti saugių kelionių, atidumo pasikeitusiam kelio ženklinimui ir paslaugumo vieni kitiems.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas
Darius Vilimas