Kaišiadoryse lankėsi premjerė Ingrida Šimonytė

Penktadienį Kaišiadorių rajono savivaldybėje su vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ministrė pirmininkė pirmiausia aplankė skiepijimą koordinuojantį Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centrą, padėkojo medikams ir policijos pareigūnams už darbą. Pokalbio su premjere Ingrida Šimonyte savivaldybėje metu, kuriame dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovai, o nuotoliniu būdu ir administracijos darbuotojai, medikai, ugdymo įstaigų vadovai, buvo aptarta skiepijimosi proceso eiga, iššūkiai ir perspektyvos.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė domėjosi padėtimi Kaišiadorių rajono savivaldybėje ir atidžiai išklausė  savivaldybės gydytojos Danguolės Miliauskaitės pranešimą apie situaciją rajone.

Savivaldybės gydytoja atkreipė dėmesį, kad Kaišiadorių krašte sergamumas yra kiek aukštesnis už šalies vidurkį. Jeigu Lietuvoje 14 dienų sergamumas 100 000 gyventojų siekia 534 atvejus, tai Kaišiadoryse jis yra 541,3. Kiek didesnį sergamumą šiuo atveju lemia nedidelis nuotolis nuo didžiųjų šalies miestų, kuriuose fiksuojamas didelis gyventojų sergamumas.

„Kaišiadorių rajone skiepijimosi procesas vyksta efektyviai. Suskiepijama absoliuti dauguma vakcinų, kurias gauna savivaldybė. Žinoma, norėtume, kad procesas vyktų dar greičiau ir sklandžiau, tad nekantriai laukiame didesnių vakcinos atsargų“,- sako Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.

Pačią premjerę Ingridą Šimonytę nustebino itin sėkmingas vakcinos Vaxzevria (Astra Zeneca) panaudojimas. Suskiepytos visos 2100 tokios rūšies vakcinų. Skiepijimosi sėkmę lėmė atsakingas medikų darbas pristatant vakcinos teikiamą naudą.

Pasak Ingridos Šimonytės, jau netolimoje ateityje prasidės plataus mąsto jaunesnių amžiaus grupių atstovų skiepijimo procesas. Tuo tarpu artimoje ateityje Lietuvą turėtų pasiekti didelės Pfizer vakcinos atsargos.

Be Kaišiadorių rajono savivaldybės Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė taip pat lankėsi Trakų bei Elektrėnų savivaldybėse.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.