Kaišiadoryse paminėta Laisvės gynėjų diena

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Sausio 12 dienos vakarą, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, Kaišiadoryse taip pat buvo prisiminti ir pagerbti už Lietuvos Nepriklausomybę kovoję Lietuvos žmonės.

Po Šv. Mišių Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo Katedroje žmonės rinkosi prie simbolinio laužo Teofiliaus Matulionio aikštėje. Susirinkusiems patriotines dainas dainavo Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Verpeta“ bei jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“, Alma Nasevičiūtė su Kamile Urulevičiūte bei Česlovas Kriščiūnas.

Minėjime taip pat dalyvavo ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-ios rinktinės 208 Kaišiadorių pėstininkų kuopos kariai savanoriai, kurie, pagerbdami žuvusius ir kovojusius už Lietuvos Nepriklausomybę, iššovė tris salves.