Kaišiadoryse paskelbta gripo epidemija

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 1 ir 2 punktais ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 4 d. sprendimu Nr. V-285 „Dėl gripo epidemijų savivaldybėse skelbimo, kaip COVID-19 plitimo prevencijos“, nuo 2020 m. kovo 5 d. Kaišiadorių rajono savivaldybėje skelbiama gripo epidemijos pradžia.

Gripo epidemijos metu nurodoma vykdyti priemones dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos organizavimo, patvirtintas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. V1E-213 ,,Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemonių Kaišiadorių rajono savivaldybėje”. Rajono įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovams vykdyti profilaktines priemones, patvirtintas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. V1E-1319 ,,Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės pasirengimo gripo pandemijai plano tvirtinimo”.

Siūloma neplanuoti naujų masinių renginių savivaldybėje. Vykdant anksčiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinus galimą riziką, apie tai informuoti renginių dalyvius ir lankytojus, laikytis rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių.

Epidemija paprastai skelbiama, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkstančių gyventojų per savaitę. Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 9 šių metų savaitę (vasario 24 d. – kovo 1 d.) Kaišiadorių rajone buvo užfiksuoti 5 gripo atvejai. Viso gripo ir ŪVKTI atvejų buvo fiksuota 173, kas yra 58,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu 8 šių metų savaitę mūsų rajone šis skaičius buvo 53,2 atv./10 tūkst. gyventojų, o asmenų, sergančiųjų gripu, iš viso nebuvo užfiksuota.