Kaišiadoryse patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pirmadienį pranešė, kad Kaišiadorių rajone patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis.

„Trečiąją karantino savaitę pasitinkame nedžiugiomis žiniomis. Šiandien gavome informaciją, kad nustatytas pirmasis COVID-19 atvejis rajone. Asmeniui, kuris kovo 24 d. grįžo lėktuvu iš Londono (Liutono oro uosto) į Kauno oro uostą Karmėlavoje, ir iš ten nuvežtas tiesiai į asmenų izoliavimui skirtas patalpas Roko sodyboje, kovo 28 d. (šeštadienį) paimto tepinėlio rezultatas buvo teigiamas. Jokių ligos simptomų asmuo nejaučia, pilnai laikosi izoliavimosi režimo, kontaktų neturėjo. Šiuo metu Roko sodyboje atskiruose nameliuose izoliuotai gyvena 13 asmenų, jie turi medicinines kaukes, dezinfekcijos priemones ir niekur negali išeiti. Anksčiau grįžusių asmenų tepinėliai paimti praėjusią savaitę, o dabar jau visų grįžusių tepinėliai imami pačiame oro uoste. Kaip ir rašiau anksčiau, buvo tik laiko klausimas kada turėsime pirmąjį atvejį. Tai yra įvežtinis atvejis, jų gali būti ir daugiau, todėl labai svarbu laikytis izoliacijos, visų rekomendacijų bei vengti socialinių kontaktų, kad virusas neišplistų ir nebūtų vidinių užsikrėtimo atvejų.“ – rašė savivaldybės meras.

Deja, bet didelį nerimą kelia tai, kad kai kurie asmenys, kurie buvo karantinuoti Roko sodyboje, nesilaikė saviizoliacijos. Apie tokius asmenis socialinio tinklo Facebook grupėje „Stasiūnų bendruomenė“ rašė ne vienas gyventojas. Pasak jų, šie asmenys ne tik, kad nesilaikė saviizoliacijos, bet ir vaikštinėjo į Stasiūnų kaime esančią parduotuvę.

„Mieli Stasiūnų gyventojai, bendruomenės nariai!!!

Dėl sparčiai plintančio viruso Covid-19 privalome būti itin bendruomeniški ir susitelkę. Jei pastebėjote, kad aplink Stasiūnų kaimą esančiose kaimo turizmo sodybose karantinuojami iš užsienio parvykę asmenys nesilaiko izoliacijos ir karantino taisyklių (pvz. apsipirkinėja „Pasagėlėje“), nedelsiant apie tai praneškite policijai, skambindami bendrojo pagalbos centro numeriu 112.

Šie asmenys elgiasi neatsakingai, todėl mes patys turime imtis atsakomybės už save ir artimuosius!!! Būkime pilietiški, reaguokime į pažeidimus ir saugokime vieni kitus“ – rašė grupės nariai.

Apie LRT.lt portale aprašytą Kaišiadorių savivaldybėje izoliuotų asmenų „pageidavimų koncertą“ jau dalinomės ir su savo skaitytojais. Pasak straipsnio autorės, Kaišiadorių rajone grįžusieji iš užsienio apgyvendinti kaimo turizmo sodyboje, gyvena atskiruose nameliuose po vieną, artimieji jiems gali atvežti būtiniausių daiktų, jiems tiekiamas šiltas maistas, tačiau tokias sąlygas sudariusi savivaldybė jiems neįtinka. Buvo ir tokių, kurie nusprendė pasinaudoti situacija ir į sodybą atvyko pailsėti savivaldybės sąskaita.

Vienas iš grįžusiųjų pareiškė, kad neturi telefono ir pareikalavo nupirkti naują. „Nupirkome telefoną, tada pasakė, kad neturi kortelės, nupirkome kortelę, bet vis tiek su juo negalime susisiekti, nebendrauja“, – pasakojo L. Purienė.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 484 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Naujienos iš interneto